طراحي سايت سفارش غذا

طراحی سایت سفارش غذا

طراحی سایت سفارش غذا : اگر می­خواهید به عنوان یکی از دارندگان سایت­های سفارش غذا در این راه موفق باشید باید با رستوران­هایی همکاری کنید که از کیفیت آن‌ها مطمئن هستید. این امر به شما کمک می‌کند که یک کسب‌وکار کاملاً معتبر را راه اندازی کنید و زمانی که صحبت از سایت شما به میان می آید همه با خاطره­ای خوش از آن یاد کنند.

چگونگی طراحی سایت سفارش غذا

آیا شما هم می­خواهید یک سایت سفارش غذا را راه­اندازی کنید، اما نمی­دانید از کجا شروع کنید؟ اولین قدم در واقع طراحی سایت سفارش غذا است. شما باید رستوران­هایی که می­خواهید با آن‌ها همکاری داشته باشید را انتخاب و سپس اقدام به طراحی سایت غذا کنید، اما در­ این راه باید به نکاتی توجه داشته باشید که در اینجا به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

رستوران­های معتبر

اگر می­خواهید به عنوان یکی از دارندگان سایت­های سفارش غذا در این راه موفق باشید، باید با رستوران‌هایی همکاری کنید که از کیفیت آن‌ها مطمئن می‌باشید. این امر به شما کمک می‌کند که یک کسب‌وکار کاملاً معتبر را را­ه­اندازی کنید و زمانی که صحبت از سایت شما به میان می‌آید، همه با خاطره­ای خوش از آن یاد کنند. شاید تصور کنید که انتخاب رستوران معتبر در واقع ربطی به طراحی سایت سفارش غذا ندارد، اما اینطور نیست و شما باید در برخی از مراحل نام رستوران‌ها را نیز وارد کنید.

سایت خود را بخش­بندی کنید

یکی از بهترین راه­هایی که می‌توانید توسط آن در طراحی سایت سفارش غذا موفق باشید این است که سایت خود را  بخش­بندی کنید. می‌توانید یک بخش را به غذاهای رستوران اختصاص دهید، یک بخش را به غذا­های فست فود و بخش دیگر را به دسر­ها و شیرینی­های مختلف. این امر شاید به نظر خیلی مهم نباشد اما به مشتریان شما کمک می­کند تا انتخاب­های خود را بدانند و می­توان اینطور گفت که به صورت هدفمند می­توانند غذای خود را سفارش دهند.

مکان­یابی را فراموش نکنید.

یکی از مهم­ترین نکاتی که برای افراد در انتخاب رستوران مهم می‌باشد این است که غذای آن‌ها چند دقیقه‌ای به دست‌شان خواهد رسید. شما می‌توانید این امکان را به سایت خود اضافه و در نهایت فیدبک مثبت آن را مشاهده کنید. اینکه غذایی که به دست مشتری می‌رسد داغ باشد همچنین یکی از آپشن‌هایی است که بسیاری از صاحبان رستوران‌ها نمی‌خواهند تا با یک لوکیشن اشتباه آن را از دست بدهند. دقت داشته باشید که این نکته را به طور حتم حین طراحی سایت سفارش غذا به طراح خود گوشزد کنید تا این بخش را نیز جزء سایت قرار بدهد.

از فونت با رنگ مناسب استفاده کنید.

فردی که وارد سایت شما می‌شود نمی‌خواهد یک کتاب داستان بخواند، بلکه می‌خواهد غذا سفارش دهد. بهتر است که پیش از هر چیز فونت مناسب را برای وب‌سایت خود انتخاب کنید. گرچه این نکته باید بیشتر توسط طراح شما مدنظر باشد، اما خودتان هم می‌توانید در انتخاب فونت دخیل باشید. این نکته زمانی اهمیت دوچندان پیدا می‌کند که فرد زمان بیشتری را در وب‌سایت شما سپری کند که همین امر باعث سئوی مثبت می‌شود. از طرفی دیگر، اگر فونت شما به نوعی باعث شود که مخاطب از وب‌سایت شما خارج شود، سئوی منفی ایجاد خواهد شد.

همچنین انتخاب قالب مناسب را نیز فراموش نکنید. قالب می‌تواند یکی از مهمترین بخش­های طراحی سایت سفارش غذا باشد. ترجیحاً از رنگ­های قرمز و نارنجی استفاده کنید تا بتوانید حس گرسنگی را به مشتری خود القا کنید.

تصویر را فراموش نکنید

مهمترین نکته در طراحی سایت سفارش غذا این است که این وب‌سایت در واقع باید دارای تصاویر زیاد و متعددی باشد. از استفاده از تصاویر بی­کیفیت بپرهیزید. بهتر است از تصاویری استفاده کنید که بزرگ‌تر هستند و شما می‌توانید توسط آن‌ها تا حدی غذای یک رستوران را به نمایش بگذارید. فرقی ندارد که غذا­های یک رستوران هستند یا یک فست­فود, در همه حال می‌توان از عکس­هایی استفاده کرد که توسط خود رستوران به شما داده می‌شوند. شما همچنین می‌توانید یک لوگوی تجاری طراحی و برای وب‌سایت خود استفاده کنید. این لوگو­ها معمولا می‌توانند بسیار حائز اهمیت باشند، چرا که در واقع از اینکه دیگر وب‌سایت­ها از عکس­های شما استفاده کنند، جلوگیری می‌کنند.

اشتراک را در طراحی سایت غذا فراموش نکنید!

شما می‌توانید از فردی که طراحی سایت سفارش غذا را به عهده گرفته است بخواهید تا یک بخش از سایت را به طور کامل به اشتراک اختصاص دهد. دقت داشته باشید که امکان ایجاد اشتراک در واقع باعث می‌شود تا شما بتوانید تضمین کنید که مشتریان شما به وب‌سایت شما مجدداً سر می­زنند. در عین حال اینکه خدمات با کیفیت نیز ارائه کنید، باعث می‌شود تا بتوانید در این زمینه به صورت موفقیت‌آمیز عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *