یراق آلات برق

             یراق آلات برق شبکه های توزیع، را در این قسمت معرفی می کنیم و به آن می پردازیم. برای این منظور بایستی، حریم و چارچوب خطوط هوایی شبکه های توزیع، محاسبات مکانیکی، خطوط هوایی توزیع، یراق آلات خطوط هوایی شبکه های توضیع و هادی ها که مهمترین رکن یک شبکه انتقال انرژی به حساب می آیند، همچنین باید بیان شوند.

                                   معرفی یراق آلات برق شبکه های توزیع

در این قسمت می خواهیم به معرفی یراق آلات برق شبکه های توزیع، بپردازیم برای این منظور بایستی، حریم و چارچوب خطوط هوایی شبکه های توزیع، محاسبات مکانیکی، خطوط هوایی توزیع، یراق آلات خطوط هوایی شبکه های توضیع و هادی ها که مهمترین رکن یک شبکه انتقال انرژی به حساب می آیند، همچنین باید بیان شوند.

  با ما همراهی کنید تا ارکان و اجزای یراق آلات برق شبکه های توزیع را بیشتر از این به شما بشناسانیم.

هادی ها

مهمترین و اولین رکن و اجزای شبکه های توزیع برق، هادی ها هستند که مسیر و مسافت جریان برق از طریق آنها برقرار است به عبارتی مهندسی که در یک مسیر، جریان انتقال برق را طرح ریزی میکند.

اولین چیزی که باید به آن بیاندیشد، هادی ها هستند که به منظور برق رسانی مناسب و با کیفیت نا چار از استفاده آن هستند و همچنین به یراق آلات پایه های شبکه های توزیع نیز که هادی ها به آن وصل هستند، باید از نوع با کیفیت و عالی آن انتخاب شوند چون امروزه توسعه مصرف انرژی الکتریکی خطوط هوایی انتقال برق نیز بیشتر شده است بنابراین به یراق آلات برق نیز که در این خطوط هوایی به کار میرود، باید دقت بیشتری به خرج داد.

 لازم میدانیم نکته ای را اینجا ذکر کنیم و آن اینکه بیشترین کارایی سیم از جنس آلومنیوم، فولاد  و همچنین سیم های لخت از نوع مسی مورد استفاده در کشور ایران هستند بنا براین مشتر یان گرامی در انتخاب سیم که یک مدل از یراق آلات برق با اهمیت است به جنس وکیفیت آن نهایت دقتشان را به کار گیرند.

خرید یراق آلات برق مقره ها

در شبکه های توزیع برق، به وسایل و تجهیزات یراق آلات برق بیشتری نیاز است برای مثال، یکی از این تجهیزات، مقره ها می باشند که نقش عایق و جداسازی دارند یعنی قسمت های تحت ولتاژ را از دیگر اجزا جدا میکنند.

شاید برای خوانندگان محترم مقره مبهم باشد ما آن را برای شما عزیزان روشن میکنیم مقره یک وسیله و ابزاری است که مقاومت وکیفیت الکتریکی بالایی دارد و در وسط هادی ها و ابزارات نگه دارنده، قرار میگیرد. در واقع ارتباط دهنده بین هادی ها و پایه های شبکه های توزیع، همین مقره ها هستند.

ویژگی ها و مشخصات یراق آلات برق مقره ها

مقره ها ویژگی های زیادی دارند که چند نمونه از آن را در اینجا برای مشتریان گرامی برمی شماریم.

پیشنهاد میکنیم که اگر قصد خرید یراق آلات برق مقره را دارید، حتما به این ویژگی ها توجه کنید.

-مقره ها حتما باید سطحی بالا از مقاومت الکتریکی داشته باشند.

-اگر به خاطر جریان عبور برق، شوک حرارتی به سیم ها وارد شد، مقره ها مقاومت کنند و سوراخ نشوند یعنی خاصیت عدم پارگی داشته باشند.

 آری، در مسیر جریان عبور برق، آن مقره ای با کیفیت است که مقاوم و با دوام باشد و در برابر فشار ایستادگی کند.

– مقره ها همچنان بایستی در برابردرجه حرارت هوا و تغیر دما و باد و باران و برف، خاصیت مقاومت داشته باشند و در اثر گذشت زمان، کهنه نشوند و تا حد قابل قبول خود را حفظ نمایند به عبارتی اکسید نشده و زنگ نزنند و پوسیده نشوند.

در ساختار مقره از مواد مختلفی چون سرامیک الکتریکی، فایبر گلاس، پلاستیک و همچنین مواد پلیمتری بیشتری استفاده میشود لذا به مشتریان گرامی توصیه میکنیم آن مقره ای که در آن مناسب ترین و با کیفیت ترین مواد به کار رفته است، خریداری نمایند.

یراق آلات برق خطوط هوایی شبکه های توزیع

یراق آلات و ابزار برق بسیاری وجود دارد که در خطوط هوایی شبکه های توزیع به کار رفته است از جمله برای مونتاژکردن، ابزار مقره ها و غیره لازم هست. بیشتر این سیم های خطوط هوایی از فولاد،گالوانیزه، آلیاژ آلمینیوم و نیز آهن ساخته شده اند به عبارتی تمام اجناسی که از آهن هستند، باید خاصیت ضد زنگ زدگی و ضد پوسیدگی داشته باشند.

 آری، مشخصات فنی یراق آلات و ابزار برق خطوط هوایی شبکه های توزیع باید مورد تایید باشند.

خلاصه و نتیجه گیری یراق آلات برق شبکه های توزیع

با توجه به مطالب بالا که در مورد یراق آلات و ابزار برق و معرفی شبکه های توزیع گفتیم و ارکان و اجزای آن، من جمله مقره ها، هادی ها، خطوط هوایی را برشمردیم که البته ارکان آن بیشتر است و مجال بیان و توصیف همه آنها نیست.

به شما مشتریان عزیز قابل عنایت است که ارکان شبکه های توزیع و جنس و یراق آلاتی که در هر یک از اینها به کار رفته است، مختلف میباشد. مثال مقره ها که خود اجناس مختلفی چون، چینی ،شیشه ای، پلاستیکی و غیره دارند و همچنین هادی ها هم در انواع و طرح های مختلفی هستند.

 این شما مشتریان عزیز هستید که در هنگام خرید، باید تک تک اجناس را بررسی کرده و بهترین و با کیفیت ترین آن را انتخاب نمایید. امروزه، خرید هم راحت تر شده است شما مشتریان ارجمند، قبل از خرید میتوانید تمام طرح های آن را با یک جست وجوی ساده اینترنتی همراه با عکس آن در سایت دیدن نمایید و با افزودن به سبد کالا ی خرید و یا با مراجعه مستقیم به فروشگاه های یراق آلات و ابزار برق، آن را تهیه نمایید.

بابت همراهی شما مشتریان گرامی بسیار متشکریم. خرید خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *