آیا جراحی لاغری خوب است؟

جراحی لاغری چیست؟

امروزه افراد برای کاهش وزن به دنبال روش های مختلفی هستند و حاضرند هر کاری بکنند تا به وزرن ایده آل خود بازگردند به همین دلیل روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که میتواند شما را به اندام دلخواهتون برساند.

عمل لاغری انواع مختلفی دارد که اغلب با محدود کردن مقدار غذایی که فرد روزانه مصرف می کند، باعث کاهش وزن وی می شوند. جراحی لاغری به افراد کمک میکند با کنترل کردن خورد و خوراک از چاقی بیش از حد جلوگیری کند شما میتوانید با جدیدترین روش جراحی لاغری آشنا بشید و خود را برای داشتن اندامی ایده آل اماده کنید. با این حال همه ی انواع این جراحی ها می توانند خطرات و عوارضی برای هر فردی داشته باشند. بسیاری از افراد پس از جراحی لاغری، به سرعت وزن کم می کنند اما مدتی بعد، دوباره کمی وزن اضافه می کنند. در صورتی که ورزش کنید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید می توانید وزن پایین خود را حفظ کنید. همچنین برای باقی عمر، نیاز به معاینه و پیگیری های پزشکی دارید بهترین جراح لاغری میتواند تا به شما کمک کند به اندام زیبای خود برسید.

اسلیو یا بای پس

جراحی اسلیو معده یک مدل از جراحی لاغری و درمان چاقی بیش از حد است که در آن، قسمت زیادی از معده بریده میشود و به اندازه یک لوله در می آید . عمل اسلیو معده شامل حذف قسمت بالایی معده به نام فوندوس(Fundus) می شود که هورمون گرلین در آنجا تولید و ترشح می گردد. این هورمون، کنترل کننده ی اشتهاست و علامت گرسنگی را به مغز می فرستد.

همچنین اگر شما نمیخواهید عمل اسلیو انجام دهید میتوانید روش دیگری را انتخاب کنید نوع دیگری از جراحی لاغری که میتوانید در مورد آن مطالعه کنید عمل بای پس معده است در این روش معده به دو قسمت تقسیم می شود که قسمت بالایی (کیسه) کوچک تر است و حدود ۲۸ گرم غذا را می تواند در خود جای دهد قسمتی از روده ی کوچک به سوراخ کوچکی در کیسه متصل می شود. غذایی که خورده می شود، از کیسه به روده ی کوچک رفته و بنابراین، بدن کالری کمتری جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *