فرق لمینت با کامپوزیت چیست؟

یکی از معضلاتی که افراد به دنبال آن هستند تا آن را بر طرف کنند و بتوانند چهره ای زیبا تر داشته باشند ، زیبایی و یا ترمیم دندان هاست که میتواند در چهره و لبختد ما تاثیر به سزایی داشته باشد و همچنین در شان و شخصیت اجتماعی ماهم تاثیر زیادی بگذارد پس به همین خاطر زیبایی و تریم دندان ها چه در ایران و چه در دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده تا افراد برای زیبایی لبخند هم به این موضوع روی بیاورند من در این پست به چند مدل از روش های زیبایی و ترمیم دندان ها اشاره میکنم که میتوانید به یک کلینیک ارتودنسی مراجعه کرده و همه این کار ها را انجام دهید.

لمینت دندان

یکی از روش های زیبایی برای دهان و دندان ، لمینت دندان است این پوسته ی نازکی هست که بر اساس نیاز هر شخص طراحی شده و در ساخت آن ها از مواد رنگ دندان استفاده می شود. این پوسته ها روی سطح جلویی دندان ها نصب می شوند و رنگ، شکل، اندازه و طول دندان را تغییر می دهند و ظاهری زیبا را برای دندان هایتان به ارمغان می آورند همچنین هزینه لمینت دندان بسته به کاری که انجام میدهند متفاوت است.

کامپوزیت دندان

امروزه با مواد کامپوزیت می توان لبخندی زیبا آفرید که هم ساختار دندان حفظ می شود و هم می تواند ماندگاری بالایی داشته باشد. علاوه بر این قیمت ونیر کامپوزیت دندان نسبت به سایر ونیر ها به صرفه تر است.

در ونیر کامپوزیت ها، ماده ی رزین به طور مستقیم و به صورت لایه لایه روی دندان فرد قرار می گیرد و در همان جا توسط دندان پزشک شکل دلخواه می گیرد. از ونیر کامپوزیت برای اصلاح شکستگی و یا تغییر رنگ دندان طبیعی استفاده می شود. همچنین از این ونیر ها برای اصلاح ناهماهنگی های جزئی دندان ها استفاده می شود و به دندان ظاهری مرتب و هماهنگ می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *