شرايط ثبت نام كنكور 98

شرايط ثبت نام كنكور 98

به دليل شرايط خاص جامعه امروز و نبود آينده شغلي در بسياري از رشته ها, تعداد زيادي از فارغ التحصيلان پس از دريافت مدرك كارشناسي و يا حتي با دريافت مدرك كارشناسي ارشد و دكترا به دليل نيافتن شغل يا عدم علاقه به شغل و رشته تحصيلي خود درصدد شركت مجدد در كنكور سراسري 98 بر مي آيند. و سوالات در باره شرايط و ضوابط تحصيل مجدد و شركت مجدد در كنكور سراسري 98 براي فارغ التحصيلان از متداول ترين سوالات مي باشد. در اين مقاله قصد داريم به بيان قوانين و ضوابط موجود در رابطه با تحصيل مجدد فارغ التحصيلان و شرايط دوبار شرايط ثبت نام كنكور 98 را بنويسيم.

ثبت نام كنكور 98 روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 مي باشد و مهلت ثبت نام تا تاريخ 2 اسفند تمديد خواهد شد.

شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98

شرايط كنكور مجدد براي دانشجويان روزانه رشته هاي غير پزشكي

بر طبق آخرين تغيرات قوانين آموزشي و راي ديوان عدالت اداري فارغ التحصيلان كارشناسي رشته هاي غيرپزشكي در صورتي كه به ارگان خاصي تعهد خدمت نداشته باشند بدون محدوديت مي توانند درثبت نام كنكور 98 شركت نمايند و شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 را خواهند داشت..

ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 رشته هاي غير پزشكي شامل چه كساني مي شود؟

در صورتي كه اين افراد در مقطع كارشناسي قبلي خود در دانشگاه هاي روزانه و با شرايط تحصيل رايگان اين مقطع تحصيلي را گذرانده باشند، در صورتي كه در رشته هاي پزشكي, دارو سازي, دندان پزشكي و رشته هاي پيراپزشكي در دوره روزانه پذيرفته شوند باز هم نيازي به پرداخت شهريه نمي باشد ومي توانند به صورت مجدد از شرايط تحصيل رايگان ثبت نام مجدد كنكور سراسري و شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 بهره مند شوند.

شرايط كنكور مجدد براي دانشجويان روزانه رشته هاي پزشكي

براساس آخرين تصميم آيين نامه اجرايي قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان فارغ التحصيلان مقاطع كارداني و كارشناسي رشته هاي پيراپزشكي با شرايط طرح اجباري مي توانند تا قبل از اتمام طرح خود يك بار در كنكور سراسري شركت نمايند و در صورتيكه در يكي از رشته هاي پزشكي, دندان پزشكي, داروسازي پذيرفته شوند مي توانند ادامه طرحشان را پس از فارغ التحصيلي در رشته جديد انجام دهند.

اما اگر پذيرفته نشوند ميبايست صبر كنند تا طرح اجباري شان به انجام برسد و پس از آن مي توانند شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 و دوباره درشرايط كنكور سراسري 98 شركت نمايند.

ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 رشته هاي پزشكي شامل چه كساني نمي شود؟

شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 رشته هاي پزشكي در صورتي كه در يكي از دوره هاي پزشكي, دندان پزشكي ودارو سازي در دوره روزانه پذيرفته شوند حتي اگر مدرك قبلي خود را در دوره روزانه وبه صورت رايگان گرفته باشند باز هم مي توانند در دوره روزانه پذيرفته شوند و ازمزاياي تحصيل رايگان استفاده نمايند، البته داوطلبان آقا مي بايست توجه داشته باشند كه در رابطه با خدمت وظيفه سربازي و معافيت تحصيلي در دوره تحصيل مجدد مشكلي نداشته باشند.

شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 مقطع كارشناسي ارشد و دكترا

شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98 داوطلبان مقطع كارشناسي ارشد و دكترا در طول سال هاي گذشته تغيرات فراواني داشته است و تقزيبا مي توان گفت كه از سال 95 تا 97 هرساله اين قوانين تغير داشته اند، اما با توجه به مصوبه 28 فروردين 97 كه آخرين راي ديوان عدالت اداري در اين مورد است هر داوطلب در هر مقطعي مجاز است كه دوبار ازشرايط تحصيل رايگان استفاده نمايد  و بر اساس اين مصوبه انتظار مي رود اين قانون در دفترچه ثبت نام كنكور ارشد 98 در اين باره تغير نمايد.

كه بر اساس آن داوطلبان بدون در نظر گرفتن مقطع و شرايط تحصيل آن ها در دوره قبلي تحصيل بتوانند از مزاياي تحصيل رايگان بهره ببرند. بايد ديد كه در دفترچه امسال اين قوانين چگونه بيانخواهد شد. اما داوطلبان مي توانند با استفاده از اين راي ديوان عدالت اداري درصورتي كه مشكلي برايشان در اين مورد پيش آمد در ارسال درخواست سايت سنجش درخواست خود را اينترنتي ثبت نمايند.

داوطلبان گرامي توجه داشته باشند كه اين قوانين مربوط به دوره روزانه مي باشد و داوطلباني كه قصد شركت در كنكور سراسري 98 و شركت در دانشگاه آزاد را دارند شامل اين قوانين نمي باشند و تفاوتي ندارد كه شما چندين بار از دانشگاه آزاد مدرك بگيريد و در شهريه ها تفاوتي نخواهد داشت، دانشگاه هاي پرديس و بين الملل نيزهمينگونه است.

مشاوره تحصيلي كنكوري درخت دانش

قوانين و ضوابط موجود در رابطه با شرايط ثبت نام مجدد كنكور سراسري 98, شرايط تحصيل مجدد كاركنان رسمي و يا پيماني ادارات و يا سازمان ها شرايط معافيت تحصيلي , شرايط انصراف از دانشگاه و از تحصيل، تفاوت ثبت نام كنكور سراسري 98 نظام جديد با نظام قديم چيست؟، رفع محروميت كنكور 98، بسياري ديگر از اين قبيل بسيار پيچيده است. در صورتي كه در رابطهبا هريك از قوانين و ضوابط  موجود دردفترچه ثبت نام كنكور سراسري 98 سوالي داريد مي توانيد با شماره گيري9099072943 با تلفن ثابت و بدون كدگيري با مشاوران درخت دانش بهترين مشاوره تحصيلي در تهران در تماس باشيد و پاسخ سوالات خود رااز ما بخواهيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *