فوق لیسانس و دکتری در ایتالیا

فوق لیسانس و دکتری در ایتالیا

برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا باید خود دانشجو کلیه هزینه های مربوط به تحصیلش را جزء در صورت بورس شدن در دانشگاه ، پرداخت نماید . دانشگاه های مهندسی ایتالیا جزء معتبر ترین دانشگاه های سراسر دنیا میباشد . دانشجویانی که برای مقطع فوق لیسانس تحصیل در دانشگاه های ایتالیا را انتخاب میکنند شانسش خود را  برای بورس شدن در مقطع دکتری این کشور را  افزایش می دهند . ایتالیا  به دلیل داشتن دانشگاه های با کیفیت و عالی همیشه خواستگاه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کشور بوده است.

مقطع فوق لیسانس در ایتالیا

دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در ایتالیا دوسال است . در دانشگاه های ایتایا در مقطع فوق لیسانس زبان تحصیل به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی میباشد .دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور ایتالیا را دارند میتوانند در دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا  به تحصیل ادامه دهند . که در این صورت میبایست مدرک آیلتس 6 را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند . در صورتی که متقاضی مدرک زبان نداشته باشد میتواند پیش از شروع سال تحصیلی در  دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت نماید.

کار دانشجویی

به دانشجویان مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور ایتالیا اجازه 20ساعت کار در هفته داده میشود که به ازای هریک ساعت تایم کاری 8 تا 10یورو دریافت میکنند . که با مجموع حقوق خود میتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین نمایند.

مقطع دکتری در ایتالیا

پذیرش دانشجویان در مقطع دکتری ایتالیا یک بار در سال انجام میگیرد . دانشجو میتواند به دو صورت به تحصیل در مقطع دکتری  بپردازد .

  • به این صورت که خود دانشجو کلیه هزینه های تحصیلی دکتری را میپردازد
  • دیگری اینکه در صورتی که دانشجو بورس شود کلیه هزینه تحصیل و زندگی او توسط             دانشگاه تامین میگردد که البته شرایط بورس شدن در این دانشگاه ها بسیار سخت           میباشد

به دانشجویان مقطع دکتری در کشور ایتالیا حقوقی معادل 2000دلار در مه پرداخت میشود که  میتواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی آن ها را جبران نماید.

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفني تحصيل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *