شرایط تحصیل در اسپانیا

شرایط تحصیل در اسپانیا

اسپانیا کشوری است که امروزه در شمار کشورهای مهاجر پذیر تحصیلی قرار گرفته است . و دانشجویان کشورهای مختلف در دنیا هرساله برای ورور به مراکز آموزش عالی در این کشور، با یکدیگر رقابت میکنند. اما در این میان فردی که از همه ی جوانب تطابق بیشتری با شرایط تحصیل در اسپانیا داشته باشد. شانس بیشتری برای ورور به عرصه ی علمی در کشور مذکور خواهد داشت.

مدارک لازم برای تحصیل در اسپانیا

یکی از ابتدایی ترین شرایط تحصیل در اسپانیا که به عنوان اولین قدم و استارت کار شناخته میشود ، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی میباشد. اما دانشجویی که مدرک پیش دانشگاهی هم نداشته باشد میتواند برای این کار اقدام کند ، به این صورت که باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده ودر صورت پذیرفته شدن ، وارد دانشگاه مد نظر خود شود.
از آنجا که تدریس در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی و انگلیسی صورت میگیرد ، داشتن مدرک زبان اسپانیایی و انگلیسی قبل از ورود فرد به دانشگاه، برای او الزامی است و دومین شرط از شرایط تحصیل در اسپانیا، به شمار می آید.

مقطع لیسانس در اسپانیا

به علاوه دروس مقطع لیسانس در این کشور تماما به زبان اسپانیایی صورت میگیرد و لذا دانشجویی که قصد تحصیل در این مقطع را دارد باید در جریان باشد که داشتن مدرک زبان اسپانیایی ،خصوصا یکی  از شرایط تحصیل در اسپانیا در این مقطع از تحصیل میباشد.

مقطع دکتری در اسپانیا

یکی از شرایط ادامه تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری، مدت زمان طول دوره ی تحصیل میباشد. دوره ی دکتری در اسپانیا به مدت 5 سال تعریف شده است که 2 سال از آن را فرد ملزم به شرکت در کلاس های تخصصی بوده و 3 سال مابقی را برای تکمیل پایان نامه و دفاع از آن مهلت دارد.
در پایان تحصیلات، چنان چه دانشجویی متمایل به اشتغال به کار در اسپانیا باشد ، میتواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار آن کشور تبدیل کرده و مشغول به کار شود. البته مشروط بر اینکه ، به زبان اسپانیایی مسلط باشد.

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفني تحصيل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *