قوانین آموزشی در ایتالیا

قوانین آموزشی در ایتالیا

ایتالیا کشور اروپایی است که دسته ای از الزامات و هنجارها تحت عنوان قوانین آموزشی ایتالیا، در مورد سیستم آموزشی کشور و مراحل مختلف تحصیلی در آن و شرایط اخذ ویزای ایتالیا تدوین شده است که رعایت این الزامات از جانب افراد و مسئولین کشور لازم وضروری است.

شرایط تحصیل در ایتالیا

یک اصل و قانون کلی در ایتالیا تدوین شده است که در طی آن دولت و خانواده ها ملزم یه فراهم کردن بهترین موقعیت تحصیلی برای افراد به جهت دستیابی به بالاترین سطح تحصیلی شده اند.

طبق همین قانون گذراندن دوره ی تحصیلی ابتدایی که از سن 6 سالگی آغاز شده و تا 15 سالگی فرد ادامه می یابد اجباری بوده و نیز با تامین هزینه از جانب دولت، رایگان نیز میباشد.

آموزش در این کشور باید به گونه ای باشد که بستر رشد و توسعه ی توانایی بچه ها را در زمینه های اجتماعی ، شغلی ،عقلانی، عملی و … را فراهم کند ، به طوری که فرد بتواند حضوری موثر در حوزه ی شغلی و اجتماعی و فرهنگی جامعه در آینده داشته باشد.

شیوه آموزش در ایتالیا

آموزش دوره ی ابتدایی و متوسطه در ایتالیا کاملا دولتی و رایگان است . بعد از 15 سالگی افراد وارد دوره ی متوسطه ی تکمیلی شده و میتوانند خود را برای ورود به سطح بالاتریاز مراحل علمی،هنری، حرفه ای و تکنیکی آماده کنند که البته شرط دریافت گواهینامه در این مرحله، یکی از قواینن آموزشی ایتالیا برای ورود این افراد به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی میباشد.

در دوره ی تحصیلات دانشگاهی در این کشور نیز، دسته ای از الزامات وجود دارد . به عنوان مثال طول دوره لیسانس در ایتالیا 3 سال بوده که افراد ملزم به پاس کردن 180 واحد درسی در طول این دوره میباشند.

فوق لیسانس در ایتالیا

برای دوره ی فوق لیسانس در ایتالیا مدتی دو ساله در نظر گرفته شده که باید 120 واحد در طول آن گذرانده شده و پیش شرط ورود به این مقطع، داشتن مدرک کارشناسی میباشد.

3 تا 5 سال مهلت گذراندن دوره ی دکتری در ایتالیاست. که مدرک فوق لیسانس و قبولی در گزینش دانشگاه ، پیش شرط ورود به این دوره است. این موارد ، چندی از  قوانین آموزشی ایتالیا در رابطه با مقاطع دانشگاهی میباشد.

جهت کسب اطلاعات بيشتر و مشاوره تلفني تحصيل در خارج از کشور با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *