راهنمايي تحصيلي در نروژ

راهنمايي تحصيلي در نروژ

راهنمايي تحصيلي در نروژ

راهنمايي تحصيلي در نروژ

راهنمايي تحصيلي در نروژ جزيي از وظايف مدارس محسوب مي شود. در نروژ تقريبا همه کودکان زير پوشش تعليمات اجباري قرار مي گيرند و در مدارس دولتي از تعليمات يکساني برخوردار مي شوند.

کشور نروژ جز کشور هايي است که متقاضيان زيادي براي تحصيل دارد و شايد به خاطر امکان تحصيل رايگان و بازار کار خوبي است که در کشور نروژ براي رشته هاي تحصيلي مهندسي نفت و گاز و برق و معماري وجود دارد. از ديگر دلايل محبوبيت تحصيل در نروژ مي توان به تدريس دروس در دانشگاهها به زبان انگليسي و رعايت استاندارد هاي آموزشي در دانشگاههاي نروژ اشاره کرد.

در اين کشور، مدارس پايه ( Grunnskolen) شامل دو مرحله است.

مرحله اول از کلاس ? تا ? تحت عنوان ( Barneskolen) و مرحله بعدي از کلاس ? تا ? تحت عنوان ( Ungdomsskolen) ناميده مي شود.

همه مدارس شامل پايه ? تا ? داري مشاور هستند. در اين مدارس مشاوران ?? ساعت کار مي کنند و براي هر ساعت کار به طور متوسط امور مشاوره و راهنمايي ?? دانش آموز را به عهده دارند.

بنابراين در مدارس بزرگ مشاور ساعت بيشتري در اختيار دانش آموزان است و گاه بيش از يک مشاور در يک مدرسه وجود دارد، در حالي که در مدارس کوچک مشاور به طور تمام وقت در اختيار دانش آموزان نيست. در نروژ مشاوران غالبا هم تدريس مي کنند و هم به امر مشاوره مي پردازند. راهنمايي تحصيلي در نروژ يکي از راهنمايي هاي خوب سيستم هاي آموزشي مي باشد.

وضع استخدام و مزاياي اين گروه در تمام مدارس يکسان نيست و براساس قوانين هر ايالت فرق مي کند، ولي همه بايد از کالج ها يا دانشگاه هاي تربيت معلم فارغ التحصيل شوند و دوره هاي آموزشي خاصي را، که از يک ترم تا يک سال متغير است، بگذرانند.

گاهي اوقات مشاوران با شرکت در کلاس هاي که آخر هفته تشکيل مي شود، دوره ي فوق الذکر را مي گذرانند. خدمات مشاوره، تمام جوانان ?? سال به بالا را تقريبا زير پوشش خود قرار مي دهد. مدارسي که جوانان ?? سال به بالا را زير پوشش آموزش در سطح کالج قرار مي دهند به نام (Skole Videregeande) ناميده مي شود.

رشته هاي تحصيلي در نروژ(راهنمايي تحصيلي نروژ)

اين مدارس در رشته هاي مختلف مانند بازرگاني، هنري، حرفه اي، ديني، پرستاري و بهداشت فعاليت دارند. دوره ي اين مدارس ? سال است. وظايف مشاوران اين مدارس مشابه مشاوران مدارس پايه ?تا ? سال است. يکي از وظايف مدارس ?تا ?، راهنمايي دانش آموزان اين دوره به مدارس در رشته مناسب است.

دانشگاه ها نيز داراي خدمات راهنمايي مخصوص دانشجويان هستند. عرضه ي اين خدمات با توجه به رشته و دوره ي تحصيلي متفاوت است. دادن اطلاعات و راهنمايي هاي مربوط به رشته هاي تحصيلي و در نتيجه مشاغل مربوط به آن به وسيله ي افرادي که در آن رشته تخصص دارند انجام مي گيرد و خدمات مشاوره و امور درماني به وسيله ي مراکز خدمات بهداشتي دانشجويان تامين مي شود.

موسسات و مراکزي که در عرضه ي خدمات راهنمايي(راهنمايي تحصيلي نروژ) در مدارس سهيم هستند.

مشاوره و راهنمايي يکي از خدماتي است که به وسيله ي سازمان ها و موسسات مختلف در نروژ ارائه مي شود. از جمله موسسات و مراکزي که در ارائه اين خدمات به مدرسه کمک مي کنند، مراکز روانشناسي مدرسه، ادارات کار و اشتغال و مراکز خدمات بهداشتي است.

راههاي ارتباطي با کارشناسان و مشاوران درخت دانش شامل:

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرامhttp://t.me/derakhte-danesh
اينستاگرامسامانه مشاوره تحصيلي درخت دانش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *