مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

شخصی که قصد اخذ ویزای تحصیلی در آلمان را دارد باید از تصمیم خود مطمئن باشد و هیچگونه شکی نباید داشته باشد. یکی از وظایف افرادی که ویزای تحصیلی را بررسی می کنند این است که تشخیص دهند ایا هدف فرد واقعا تحصیل است یا هدفی جز تحصیل مانند مهاجرت را دارد زیرا در در خواست ویزای تحصیلی لازم است هدف حتما تحصیل باشد نه چیز دیگری. اولین مدرکی که باید به سفارت خانه تحویل داده شود زندگینامه است که شامل شغل سابقه ی شخصی فرد سابقه ی تحصیلی و… می باشد.

فرم در خواست ویزا 

قدم بعدی فرم در خواست ویزا می باشد فرم در خواست ویزا باید کاملا واضه و گویا باشد و بیانگر قسمتی از هدف فرد باشد. قدم بعدی تحویل نامه ی پذیرش به سفارت است این نامه باید نشان دهنده ی برنامه ی کوتاه مدت فرد یعنی برنامه ی تحصیلی و برنامه ی بلند مدت شخص یعنی برنامه ریزی و انتظارات کاری فرد باشد.

مدرک چهارم انگیزه نامه است ساختار انگیزه نامه مربوط به برنامه های گذشته،حال و اینده ی فرد است این که فرد می خواهد چه کاری انجام دهد؟قبلا چه برنامه ای داشته است؟و در حال حاضر برنامه ی او چیست. 

قدم بعدی حضور در سفارت و مصاحبه ی حضوری است از انجا که آلمان راه را هموار کرده است که فرد مستقیما وارد حیطه ی تحصیلی و کاری کشور می شود و هدف مامور سفارت نیز همین است.

تحویل مدارک و مصاحبه

اکثر افراد در یش خود تعریف وحشتناکی از مصاحبه دارند و در روز مصاحبه با استرس حضور پیدا می کنند اما باید این را دانست که در روز مصاحبه باید بدون هیچگونه استرسی وارد سالن مصاحبه شده و با ارامش کامل به اندک سوالاتی که از شما پرسیده می شود پاسخ دهید. 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *