شهریه رشته های پزشکی در ایتالیا

شهریه رشته های پزشکی در ایتالیا

معمولا هزینه ی تحصیل در رشته های پزشکی در ایتالیا و سایر کشور ها بیشتر از رشته های دیگر  است. در کشور ایتالیا نیز اگر بخواهید در یک رشته ی پزشکی تحصیل کنید مسلما باید هزینه ی بیشتری نسبت به سایر رشته ها پرداخت نمایید. بنابراین افرادی که خواهان تحصیل در رشته ی پزشکی در خارج از کشور هستند کشور ایتالیا گزینه ی خوبی می باشد. زیرا دارای بهترین دانشگاه های و اساتید مطرح در رشته ی پزشکی هستند. اخذ پذیرش در رشته ی پزشکی در ایتالیا واجد چند شرط می باشد که در متن زیر به صورت مختصر توضیح داده خواهد شد:

شرایط قبولی در رشته ی پزشکی در ایتالیا

جهت قبولی در رشته ی پزشکی فرد متقاضی می بایست در ازمونIMAT شرکت نماید و نمره ی قبولی را کسب نماید این ازمون،ازمونی است که در هر دوره 77 نفر از داشنجویان ازمون دهنده را پذیرش می کند و تنها یک بار در سال در شهر ها معروف و مهم دنیا برگزار می شود. 

شهریه ی رشته های پزشکی با توجه به نوع رشته  متفاوت است که این هزینه در رشته ی دندان پزشکی معمولا بالاتر از سایرین است اما به طور تقریبی و طبق امار زیر 4000 یورو در سال است. نکته ی جالب اینجاست که اگر فرد بتواند به زبان ایتالیایی تحصیل کند هزینه ی کمتری را متقبل خواهد شد.

هزینه های دانشکده های پزشکی در ایتالیا 

باید گفت که دانشکده های پزشکی در ایتالیا معمولا با هزینه هستند و فرد باید مبلغی به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کند. البته افرادی که در ازمون ذکر شده پذیرفته می شوند هزینه ای به عنوان کمک هزینه ی تحصیلی دریافت می کنند که مبلغ دریافتی معمولا هزینه ی تحصیل و اقامتگاه(خوابگاه) را پوشش می دهد. این بدین معناست که فرد می تواند به صورت تقریبا رایگان در کشور ایتالیا در رشته ی پزشکی تحصیل کند.

تحصیل در رشته ی دارو سازی نیز علاوه بر کاراموزی در بیمارستان ها و داروخانه ها 5 سال به طول می انجامد. 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *