شهریه دانشگاه در بلژیک

شهریه دانشگاه در بلژیک

کشور بلژیک به دلیل دانشگاه های معتبر در سراسر جهان شناخته شده است و سالیانه افراد زیادی از کشور های اتحادیه اروپا و یا خارج از ان برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک وارد این کشور می شوند. بنابراین یکی از راه های مهاجرت به کشور بلژیک، اخذ ویزای تحصیلی کشور بلژیک است.

شرایط تحصیل  در کشور بلژیک

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات عالی بلژیک را دارند می توانند به راحتی از طریق اخذ ویزای بلژیک به تحصیل خود در این کشور ادامه بدهند. در دانشگاه های بلژیک رشته هایی همچون معماری،علوم پزشکی،هنر،اقتصاد و…تدریس می شود. در کلیه های رشته هایی که تدریس می شود دو مرحله وجود دارد که مرحله ی اول به صورت عملی است و مرحله ی دوم به صورت تحقیقاتی و پژوهشی است.

شهریه دانشگاه در بلژیک

شهریه دانشگاه در بلژیک بسیار کم و مناسب است به طوری که می توان گفت هزینه در دانشگاه های بلژیک تقریبا رایگان است و فرد بدون فشار مالی می تواند به تحصیل خود ادامه دهد. به طور کلی تنها بعضی از دانشگاه ها در رشته هایی خاص از دانشجویان هزینه دریافت می کنند. لازم به ذکر است که تحصیل در رشته هایی مانند دامپزشکی،دندان پزشکی و… نیازمند ازمون ورودی است یعنی فرد می بایست بابت تحصیل در این رشته ها در ازمون شرکت کند و در صورت اخذ نمره ی قبولی می تواند وارد دانشگاه شود.

امکانات در دانشگاه های بلژیک

در دانشگاه های این کشور اساتید مجرب و بسیار مطرح تدریس می کنند. علاوه بر این افراد در دانشگاه دارای امکانات زیادی هستند به طوری که در هر رشته هر فرد دارای امکانات مخصوص به خود است و جهت پیشرف بیشتر افراد امکاناتی نظیر کامپیوتر به صورت شخصی در اختیار هر فرد وجود دارد. همچنین هر دانشگاه دارای کتابخانه ای انلاین است به طوری که افراد می توانند به راحتی کتاب و یا مطالب مربوط به پایان نامه را در کتابخانه پیدا کرده و یا سفارش دهند. 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *