شهریه دانشگاه در اکراین

شهریه دانشگاه در اکراین

اکثر دانشگا های اکراین دارای رنکینگ بالایی در سطح جهان هستد و مدارک اکثر ان ها مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد .  فارغ التحصیلان دانشگاه  های کشور اکراین معمولا بازار کار خوبی را پیش رو دارند .

در صورتی که دانشجویان بخواهند از مزایای تحصیل ارزان قیمت در کشور اکراین استفاده نمایند یاید تحصیلات خود را به زبان روسی بگذرانند . که اکثر رشته های دانشگاهی مانند پزشکی ، پرستاری ،مهندسی و ریاضی و مکانیک و رشته های شیمی ، زیست شناسی و..به هردو زبان انگلیسی و روسی در اکراین آموزش داده میشود که میزان شهریه دانشگا های اکراین برحسب زبان انتخابی برای تحصیل توسط دانشجو متفاوت است .

تحصیل به  زبان روسی

در اکراین برای تحصیل به  زبان روسی  باید دوره پیش دانشگا هی کشور به نام پاتفک را گذرانده و سپس برای ورود به دانشگا ه ها اقدامت لازم را انجام دهند . این دوره در دانشگا های مختلف شهریه های متفاوتی  دارد. دانشجویانی که باید این دوره را بگذرانند در حدود 4100تا 6000دلار در سال باید شهریه و هرینه های رابرای تحصیل و خوابگاه و سایر خدمات بپردازند.

شهریه دانشگا های اکراین

شهریه دانشگا های اکراین با توجه به نوع رشته وزبان  و مقطع تحصیلی متفاوت است . به طوری که شهریه  رشته های فنی و مهندسی در اکراین به زبان روسی از 2000تا 4000دلار در سال و اگر به زبان انگلیسی آموزش داده شود شهریه دانشگا ها در حدود 3تا 5هزار دلار در سال خواهد بود . همچنین شهریه رشته  معماری به زبان روسی 3500تا 4000دلار در سال و اگربه انگلیسی تدریس گردد در حدود 4000تا 5500دلار خواهد بود . هزینه تحصیل در رشته های پزشکی دانشگا هی اکراین 3100 دلار در سال خواهد بود و اگر به انگلیسی آموزش داده شد در حدود 4000میشود . همچنین شهریه رشته های علوم انسانی به زبان روسی 1500در اکراین  تا 2500دلار در سال و اگر به زبان انگلیسی تدریس گردد در حدود 2000تا 3500دلار خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *