تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس

کشور بلاروس در اروپای شرقی است.  در اطراف کشور بلاروس کشورهای روسیه، اوکراین،لهستان،لیتوانی  قرار دارد .  پایتخت این کشور،شهر مینسک است .  به دلیل  سطح بالای علمی و هزینه های پایین تحصیل در بلاروس، بلاروس بهترین گزینه برای زندگی و تحصیل می باشد. هزینه زندگی در بلاروس بسته به سبک زندگی افراد میتواند متفاوت باشد. همچنین هزینه اقامت و زندگی دانشجویان نیز مبلغ زیادی نمیشود . بلاروس فعلا در حال مذاکره با روسیه برای یکپارچه کردن اقتصاد دو کشور است تا وضعیت اقتصاد وزندگی  در این کشور به سطح مطلوبی در جامعه برسد.

دلایل تحصیل در کشور بلاروس

دلیل انتخاب کشور بلاروس برای تحصیل توسط بسیاری از مهاجران ، هزینه های ارزان می باشد. به دلیل اینکه بلاروس بین 

دو کشور آلمان و لهستان قرار رفته است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و اینکه جزء  کشور های بلوک شرق میباشد غالبا هزینه تحصیل دربلاروس نیمه رایگان است. 

دانشگاه های بلاروس از معدود دانشگاهایی هستند که خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهند و هزینه های کمی از دانشجو دریافت میکنند .  به عنوان مثال ، هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در بلاروس حدود 2  تا 5 هزار دلار می باشد که در صورت انتخاب دوره زبان روسی ، این شهریه کمتر هم می شود.

مردم بلاروس

2/81 % از جمعیت بلاروس را بلاروس های بومی تشکیل می دهند . حدود 11% جمعیت آن را ترکیبی از اقوام و بالغ بر 9.3% و 402% جمعیت باقیمانده را لهستانی ها و اوکراینی ها شامل میشوند. زبان مردم بلاروس  به زبان روسی و بلاروسی میباشد . اما کثر مردم بلاروس به زبان بلاروسی که همان زبان رسمی آنهاست، صحبت می کنند . این مردم برای گذران زندگی خود ،وابسته به درآمد دیگر افراد خانواده در سایر کشورها هستند و به همین  دلیل اقتصاد بلاروس جزء ضعیف ترین اقتصاد ها در دنیا محسوب میشود.

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *