تحصیل دربنگلادش

تحصیل دربنگلادش

از مزایای تحصیل داروسازی در بنگلادش میتوان تحصیل به زبان انگلیسی  ، مورد تایید بودن مدرک دانشگاه های بنگلادش از طرف وزارت بهداشت ایران ، نیاز نداشتن به شرط معدل ونیاز نداشتن به مدرک زبان(البته داشتن آن یک مزیت به شمار می آید) و نداشتن نیاز به گذراندن هیچ دوره ی خاصی قبل از پذیرش نام برد.
برای افرادی که به هر دلیلی در کنکور پزشکی ایران قبول نشده اند کشور بنگلادش به عنوان کشوری ارزان و مقرون به صرفه میتواند جایگزین مناسبی باشد.هزینه تحصیل پزشکی در بنگلادش حدود 58000 دلار میباشد . این دوره حدود 5\5  سال به طول  می انجامد.
برای پذیرش در رشته های پزشکی در بنگلادش باید در امتحانات مقدماتی سطح a این کشور شرکت کرد .هزینه هایی تحصیل پزشکی در بنگلادش  بسته به اینکه دانشگاه پزشکی خوابگاه دارد یا نه متفاوت است .

مدارک  مورد نیاز برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی  بنگلادش به شرح ذیل میباشد:

کپی پاسپورت ،6 عدد عکس پاسپورت برای ارسال به وزارت امور خارجه،  تمام گواهینامه ها باید توسط  وزارت آموزش و پرورش کشور مربوطه تأیید شود و همچنین توسط نمایندگی های ماموریتی بنگلادش خارج از کشور / مأموریت های خارجی مستقر در داکا تأیید شود. متقاضیان موفق باید اصل تمام گواهینامه های علمی و ریز نمرات / ترجمه شده را در زمان ثبت نام ارائه دهند.

 هزینه های زندگی در بنگلادش

به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیلی در بنگلادش به عنوان کشور مناسبی در جهت مهاجرت تحصیلی به بنگلادش در نظر گرفته میشود .این کشور که یکی از کشورهای آسیایی میباشد میتواند یکی از قطب های مهاجرت برای ایرانیان به حساب آید که بخواهند به تحصیل در بنگلادش ادامه دهند . در حال حاضر دانشجویان بسیاری به خصوص از کشورهایی آسیایی در دانشگاه های معتبر این کشور  تحصیل میکنند . تمام مدرک تحصیلی این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد . و فارغ التحصیل این دانشگاه ها میتوانند در بازار کار ایران مشغول به فعالیت شوند .

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *