دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در استرالیا

معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند استرالیا را انتخاب می کنند. دلیل ان هم مشخص است زیرا استرالیا پس از فرانسه و انگلستان از نظر کیفیت و سطح تحصیل در دانشگاه ها در رده ی چهارم قرار دارد. اما لازم  به ذکر است که ما باید دانشگاه هایی که از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید هستند را بشناسیم. زیرا این موضوع از الزامات تحصیل در کشور استرالیا است. در متن زیر لیست دانشگاه های برتر استرالیا امده است:

دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش،دانشگاه کوییزلند،دانشگاه سیدنی،دانشگاه ملبورن. که اسامی این دانشگاه ها در ردیف ممتاز دانشگاه های استرالیا قرار دارند. 

دانشگاه هایی که در ردیف خوب قرار دارند شامل:دانشگاه کامبرا،دانشگاه نیوکاسل،دانشگاه ولونگنگ و…

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا در دوران قبل از دانشگاه به طور کلی شامل سه دسته ی کودکستان،ابتدایی و دبیرستان است. دانش اموزانی که وارد مقطع دبیرستان می شوند معمولا بین سنین 12 تا13 ساله هستند. مدت گذراندن دوره ی دبیرستان 5 تا6 سال است. دبیرستان در استرالیا همچنین در دو دوره ی خصوصی و دولتی است که افراد پس از گذراندن این دوره وارد دانشگاه ها می شوند. 

شرایط تحصیل در دانشگاه ها

دانشگاه های استرالیا معمولا در یک سال دو ترمه هستند و زمان شروعشان از اواخر فوریه شروع شده و تا اواخر نوامبر ادامه دارد. مهلت ثبت نام در دانشگاه ها تا اواخر ماه اگوست(حداکثر)است. و پس از ان کلاس ها در ماه سپتامبر شروع خواهند شد. 

اشتغال هم زمان با تحصیل

در استرالیا مانند سایر جاها فرد می تواند در کنار تحصیل مدتی را هم به کار کردن مشغول باشد تا بتواند هزینه های تحصیل در استرالیا را به دست اورد.که کار کردن در دوران دانشجویی به صورت پاره وقت می باشد.

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *