بهترین دانشگاه های پرتغال

بهترین دانشگاه های پرتغال

دانشگاه های پورتو، لیسبون، کویمبرا، مینهو و … در زمره ی بهترین دانشگاه های پرتغال قرار دارند که دارای رنکینگ جهانی بوده و مدارک آنها مورد تایید وزارت علوم ایران نیز میباشد.

در ادامه ی مطلب به ذکر ویژگی های هر کدام از این مراکز میپردازیم.

دانشگاه پورتو:

در رتبه بندی میان برترین دانشگاه های دنیا، این دانشگاه رتبه ی اول را در کشور پرتغال کسب کرده است که با داشتن تعدادی بالغ بر 30640  نفر، دارای بیشترین جمعیت دانشجو در این کشور میباشد . این مرکز آموزشی یک دانشگاه دولتی است که در شهر پورتو قرار گرفته است. رشته های کشاورزی، مهندسی مکانیک، معماری، مهندسی عمران و طراحی،علوم تربیتی، مهندسی شیمی، مهندسی الکترونیک، مهندسی شیمی، زبان پیشرفته، مطالعات محیطی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، پزشکی، داروشناسی ،ریاضی، زیست شناسی و شیمی مهندسی شیمی، ازجمله رشته های برتر دانشگاه می باشند

دانشگاه لیسبون:

این دانشگاه دارای 4000 دانشجوی خارجی میباشد که در پایتخت پرتغال، شهر لیسبون واقع شده است. رشته ی برتر این دانشگاه، رشته ی جغرافیاست. دانشگاه لیسبون تاثیر بسزایی در در ايجاد دانش و نوآوري و در حمايت از اقتصاد و آموزش رهبران قرن 21 گذاشته است.

دانشگاه کویمبرا:

 این دانشگاه در شهر کویمبرا که از شهرهای مرکزی کشور پرتغال است بنا به دستور پادشاه دنیس بنا نهاده شده است. این مرکز که بعنوان یک مرکز دولتی مشغول به فعالیت است و یکی از بهترین دانشگاه های پرتغال و همین طور کل اروپاست، در سال 2013 بعنوان اثر فرهنگی در یونسکو به ثبت رسیده است و دارای 8 دانشکده ی  پزشکی، داروسازی، علوم و فناوری، علوم ورزشی ، حقوق، روانشناسی، و علوم آموزشی، اقتصاد، و دانشکده ی علوم انسانی میباشد.

دانشگاه مینهو: 

با داشتن حدود 19000 دانشجو در شمال پرتغال واقع شده که دارای دو پردیس در شهر های براگا و گویمارائس نیز میباشد. و با وجو جدید التاسیس بودن یه نسبت سایر دانشگاه های این کشور، روند پیشرفت و گستردگی خوبی دارد که دانشکده هنر و علوم انسانی ، دانشکده علوم اجتماعی ،دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده حقوق، دانشکده علوم بهداشت، دانشکده معماری، دانشکده روانشناسی، دانشکده آموزشی، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی، و … ساختار کلی این دانشگاه را تشکیل میدهند. 

جهت کسب اطلاعات بيشتر  با مشاوران لگال اپلاي در تماس باشيد

021-88288200

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *