ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی ترکیه

ورود به کشور ترکیه برای افراد خارجی ، مستلزم داشتن اجازه ی ورود به خاک این کشور می باشد.  عزیمت کردن به خاک ترکیه از راه های مختلفی امکان پذیر است. مثلا از راه سرمایه گذاری، دریافت ویزای کار، دریافت ویزای تحصیلی و نیز برای سیاحت در این کشور. در این میان مهاجرت از طریق تحصیل ، در ساله های اخیر بسیار مورد توجه افراد به خصوص دانشجویان خارجی قرار گرفته است.

دانشگاه های ترکیه

از آن جا که دانشگاه های ترکیه در سراسر دنیا دارای اعتبار بوده و مدارک صادر شده از جانب دانشگاه های آن برای تمامی کشورها مورد قبول و تایید است. لذا افراد زیادی برای پذیرش در دانشگاه های کشور و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه ، با یکدیگر رقابت می کنند.

با توجه به این نکته که ورود و اقامت در ترکیه برای دانشجویان خارجی بدون داشتن ویزای تحصیلی ترکیه امکان پذیر نیست . پس اولین گام بعد از پذیرش در دانشگاه های این کشور، گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه به عنوان مجوزی برای تردد و تحصیل در این کشور می باشد.

مهم ترین  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر می باشد.

  • کپی از اولین صفحه ی پاسپورت
  • فرم درخواست ویزای دانشجویی
  • نامه ی اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه 
  • بعد از دریافت ویزای تحصیلی ترکیه دانشجو بایستی به اداره ی امنیت رفته و درخواست صدور دفترچه ی اقامت بدهد.

به علاوه ادامه ی تحصیل در ترکیه در مراکز آموزش عالی بنا به دلایلی مانند: نزدیک بودن به ایران، تایید مدارک کشور ترکیه توسط وزارت علوم، هزینه های تحصیل در ترکیه مشابه با کشور ایران و … بسیار مورد اقبال دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. افزون بر این موارد می توان یکی از دلایل افزایش آمار دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ترکیه را، عدم نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ترکیه برای ایرانیان ، دانست.

دانشجویان ایرانی در صورت پذیرش در دانشگاه های ترکیه ، بدون نیاز به ویزا می توانند به این کشور وارد شده و در دانشگاه ها ادامه ی تحصیل بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *