معرفی کشور چین

معرفی کشور چین

از خصوصیات اخلاقی و بارز مردم چین خانواده دوست بودن و پایبند بودن آن ها به زندگی است . آن ها به بزرگتر های خود پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها پدر شوهر و مادر شوهر احترام زیادی قائل هستند.. چینی ها به بچه ها یشان  احترام ارزش می گذارند و بسیار بچه دوست میباشند. آن ها مردمانی  مهمان نواز و با احساسند . مهمترين خصوصيت اخلاقي خوب چيني ها كه شايد بتوان گفت يكي از رموز موفقيت هاي تجاري آن ها نيز محسوب مي شود اخلاق خوش فروشنده هاست .

پیشینه آموزش در چین

سابقه آموزش در چین به قرن هفتم میلادی باز می گردد. در چین در اواخر قرن نوزدهم دانشگاه های مدرن چین تاسیس شده اند .  هر ساله در کنار جمعیت دانشجویی چینی  تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در چین به این کشور سفر می کنند به طوری که در حال حاضر بیش از سیصد هزار دانشجو از سرتا سر جهان مشغول به تحصیل در چین می باشند. تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی ارائه می شود به همین دلیل برای تحصیل در چین ارائه مدرک زبان انگلیسی ضروری می باشد.

هزینه زندگی در چین

باینکه قیمت اجناس و خدمات در کشور چین در حال اقزایش است اما هنگام مقایسه هزینه زندگی در چین با کشورهای مطلوب اروپایی میبینیم که قیمته ها بهتر میباشند . تقریبا میتوان گفت مردم به راحتی زندگی میکننند .هزینه مواد خوراکی و مصرفی ، هزینه حمل و نقل  ، هزینه هتل  ، اجاره خانه  و  تلفن و اینترنت     دارای بهای منطقی در مقایسه با وسعت این کشور و جمعیت زیاد آن دارد.

دکتری در چین

میتوان گفت مدرک  اخذ شده پس از پذیرش  دکتری در چین  در همه جای دنیا به  رسمیت شناخته می شود . دانشجویان پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد،  مجاز هستند در برنامه های دکتری  برای کسب درجه دکتری  شرکت کنند. مطابق با طرح آموزش برای دانشجویان دکتری در  چین، دانشجویا باید یک دوره سه ساله را برای اخذ مدرک دکتری بگذرانند  که حداکثر مجاز آن یک دوره پنج ساله است .  پس از آن دانشجو باید یک مقاله به دانشگاه خود ارائه دهد پس از طی تمام موارد گفته شده فرد واجد شرایط اخذ مدرک دکتری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *