فوق لیسانس و دکترا در بلاروس

فوق لیسانس و دکترا در بلاروس

دانشگاه های کشور بلاروس برای تحصیل در بلاروس برای دانشجویان خارجی امتیازی مثبت و تاثیر گذار می باشد. افرادی که تحصیل در دانشگاه های بلاروس را برای تحصیلات تکمیلی خود انتخاب می کنند به خود یک فرصت عالی و طلایی برای تحصیل در خارج از کشور را می دهند. کشور بلاروس کشوری امن و ارام برای تحصیل می باشد و همچنین هزینه های تحصیلی در بلاروس بسیار معقول و مقرون به صرفه می باشد. 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور بلاروس

شرط ورود به  دانشگاه های بلاروس در مقطع کارشناسی گذراندن دوره های پاتفک می باشد. این دوره های 9 ماه به طول انجامیده و تقریبا شبیه به دوره های پیش دانشگاهی در ایران می باشد. دوره های پاتفک فرد را برای تحصیل در دانشگاه اماده می سازد. دوره های کارشناسی بلاروس 4 سال به طول می انجامد. هزینه ای که یک فرد دانشجو در این مقطع پرداخت می کند بین 3000 تا 3500 دلار در سال می باشد. 

تحصیل کارشناسی ارشد در بلاروس

کارشناسی ارشد در بلاروس نیز نیازمند گذراندن دوره های پاتفک می باشد. دوره های پاتفک در این دوره مختص یادگیری زبان است. در صورتی که شما کارشناسی را در بلاروس گذرانده باشید راه کوتاه تری را پیش رو خواهید داشت. طول مدت تحصیل در این دوره 2 سال است. در پایان این دوره شما با ارائه ی پایان نامه و دفائیه موفق به اخذ مدرک خواهید شد هزینه ی تحصیلی کارشناسی 3500 تا 4000 دلار در سال است. 

تحصیل دکترا در بلاروس

طول مدت تحصیل دکترا در بلاروس 3 سال می باشد. این دوره بیشتر به شکل تحقیقاتی می باشد و فرد در حال پژوهش است تا خواندن دروس تئوری. همچنین فرد پس از  پایان تحصیلات در این مقطع با ارائه ی یک پایان نامه مدرک خود را از دانشگاه اخذ می کند. هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 4000 تا 4500 دلار است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *