رشته های پرطرفدار در آمریکا

رشته های پرطرفدار در آمریکا

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در آمریکا در ارائه دادن تمامی دروس دانشگاهی از شهرت جهانی برخوردار هستند اما با این وجود تحصیل در برخی رشته های دانشگاهی در این کشور در میان تمامی رشته های ارائه شده ی دیگر، از اعتبار و کیفیت بسیاری در تمام دنیا برخوردار می باشد. به همین دلیل هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا برای تحصیل در آمریکا در این رشته های پرطرفدار با دانستن شرایط تحصیل در آمریکا، رقابت سنگینی را پشت سر می گذارند.

تحصیل در رشته های تجربی

همواره تحصیل در رشته هایی مانند علوم سیاسی و روابط بین الملل،حقوق، مدیریت بازرگانی، رشته های مرتبط با کامپیوتر، حسابداری و… در دانشگاه های آمریکا به عنوان رشته های پرطرفدار در آمریکا، زبانزد تمام جویندگان علم بوده است. در ادامعه مطلب با ارائه ی توضیحاتی در رابطه با رشته های حسابداری، علوم سیاسی و حقوق به عنوان برترین ها با شما همراه هستیم.

تحصیل در رشته ی حسابداری

تحصیل در رشته ی حسابداری در آمریکا مشروط به داشتن مدرک زبان و البته تخصص و مهارت های لازم و کاربردی در زمینه ی این رشته می باشد دانشجویانی که در پی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در دوره ی ارشد هستند الزامی به داشتن مدرک کارشناسی در همین رشته ندارند ، و صرف اینکه مدرک لیسانس یکی از رشته های اصلی را داشته باشندبرای آن ها کفایت می کند.

دوره ی کارشناسی علوم سیاسی

دانشجویانی که در دوره ی کارشناسی علوم سیاسی کشورآمریکا تحصیل کنند بعد از گذراندن واحدهایی مانند  سیاست تطبیقی، دولت آمریکا، فلسفه و تئوری سیاست ، توسعه بین‌المللی، روابط-امور بین‌الملل، و سیاست عمومی و … مدرکی تحت عنوان BAدریافت خواهند کرد . دروس دوره ی ارشد این رشته به صورت تخصصی در می آیند و دانشجو بعد از گذراندن واحدهای مد نظر مدرک کارشناسی ارشد علوم انسانی یا همان ma و یا مدرک phd را بسته به نوع دانشگاه محل تحصیل دریافت خواهند کرد.

دوره کارشناسی حقوق

دور ه ی تحصیلی کارشناسی حقوق در دانشگاه های امریکا ارائه نمی شود و دانشجویان بین المللی باید مدرک لیسانس را در کشور خود گذرانده و یا دردوره  های آموزشی مختص این رشته که در کشور آمریکا برگزار می شود شرکت کرده و مدرک آن را برای ورود به دو ره ی فوق لیسانی این رشته دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *