شهرهای معروف فرانسه

شهرهای معروف فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای مهم و فرهنگی در اروپاست که افراد بیشماری را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب میکند و انواع فعالیت های فرهنگی، علمی، هنری و حتی تاریخی و آموزشی در آن صورت میگیرد. افراد متقاضی مهاجرت به فرانسه ، آنجا را به دلیل هزینه زندگی در فرانسه، کیفیت زندگی بالا، میزان ارتکاب جرائم پایین و تحصیل رایگان در فرانسه نیز زندگی در کل آرامی که دارد برای سکونت خود برگزیده اند. مهم ترین و معروف ترین شهرهای فرانسه در ادامه ی مطلب مورد بحث قرار میگیرند.

شهر پاریس

اصلی ترین شهر فرانسه میباشد که به عنوان پایتخت آن نیز در حال فعالیت است. پاریس به عنوان شهر مد در فرانسه ملقب است و اصلی ترین جاذبه های گردشگری پاریس از جمله کلیسای نتردام، موزه لوور ،خیابان شانزه لیزه و برج ایفل را در خود دارد.  مهم ترین مراکز علمی و اداری فرانسه در این شهر قرار دارند.از مهم ترین ویژگی های دیگر پاریس ،حمل و نقل عمومی عالی آن میباشد و مترو اساسی ترین نقش را در جا به جایی مسافران دارد.

شهر شامونیس

اولین میزبانی بازی های زمستانی المپیک در سال 1924 در این شهر بود و همین باعث ثبت این کشور در اذهان مردم شد.بلند ترین کوه های اروپای غربی در این شهر واقع شده و مرکز بسیار خوب و مهمی برای بازی های اسکس به شمار می آید.

شهر نیس

شهر شنا و آفتاب فرانسه لقب این شهر میباشد چرا که مرد م آن را با ساحل شلوغ و منظره های آفتابی زیبایش شناخته اند. نیس از مهم ترین شهر های توریستی در جنوب کشور فرانسه به شمار می آید. هتل های ماسه ای ساحلی باعث شهرت بیشتر این شهر شده اند.

شهر کن

این شهر به عنوان بخشی از شهر نیس، در جنوب فرانسه قرار دارد و انواع مختلفی از جشنواره ها به خصوص در زمینه ی فیلم و سینما در آنجا برگزار میشود و مردم جدای از دیدن سواحل و هتل های شنی بینظیر در آن، به دلیل همین جشنواره ها عازم کن میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *