شرایط تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در هلند

افراد معمولا کشور هلند را به عنوان کشوری برای تحصیلات تکمیلی انتخاب می کنند. این افراد معمولا تحصیلات پیش دانشگاهی را در کشور خود می گذرانند و برای پیشرفت و تلقی بیشتر وارد کشور هلند می شوند. اما تحصیل در هلند که دارای مزایای زیادی برای تحصیل بوده و دانشگاه های بسیار معتبری را داراست نیازمند شرایط خاصی برای پذیرش و تحصیل در این دانشگاه ها می باشد. شرایط تحصیل در هلند را در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. 

شرایط تحصیلی هلند

شما برای تحصیل در دانشگاه های هلند نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشید. به این منظور ابتدا باید پذیرش دانشگاهی را کسب نمایید. پس از این کار با توجه به شرایط تحصیل در کشور هلند می بایست در خواست اقامت دهید. برای اخذ تمامی این ویزا ها شما نیازمند مدارکی نیز خواهید بود. اما برای تحصیل در کشور هلند یکی از شرایطی که می بایست حتما دارا بود مدرک زبان می باشد. شما در این کشور بدون مدرک زبان اجازه ی تحصیل را نخواهید داشت. 

مهلت و زمان ثبت نام در دانشگاه های هلند

مهلت ثبت نام دانشگاه کشور هلند بستگی به ویزای تحصیلی هلند رشته ی تحصیلی شما و دانشگاه دارد اما این زمان معمولا از ابتدای ژانویه تا اواخر ژوئن می باشد. دانشجو می بایست مدارک خود را چند ماه قبل اماده کرده و به دانشگاه تحویل دهد و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهد تا گزینه های بیشتری برای پذیرش دارا باشد. سال تحصیلی دانشگاه معمولا از اوایل ماه سپتانبر می باشد. 

طول دوره های تحصیلی در هلند

طول دوره های تحصیلی در این کشور در مقطع کارشناسی 3 تا4 سال ، ارشد 1 تا2 سال  و دکترا 4 تا 5 سال می باشد. هزینه های زندگی در هلند نیز در حدود 750 یورو در هر ماه بوده و دانشجو در طول تحصیل کارشناسی  حدود 7300 یورو و در دوره ی ارشد در حدود 9000 یورو شهریه پردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *