دانشگاه های رایگان بلژیک

دانشگاه های رایگان بلژیک

از انجا که مدارک اخذ شده از دانشگاه های بلژیک در سراسر دنیا مورد تایید است در هر سال از کشور های مختلف افراد زیادی جهت ادامه تحصیل در کشور بلژیک به این کشور مهاجرت می کنند. از طرفی هزینه ی تحصیل در دانشگاه های بلژیک بسیار کم هستند اما تمام انها رایگان نیستند بنابراین منظور از دانشگاه های رایگان بلژیک صرفا پایین بودن هزینه ی تحصیل است. لازم به ذکر است که بیشتر دانشگاه ها در بلژیک در رشته هایی که عموم افراد در ان تحصیل می کنند رایگانند و اما بعضی از دانشگاه ها در رشته های خاصی از افراد هزینه ای کم دریافت می کنند. 

چگونه در کشور بلژیک تحصیل رایگان داشته باشیم؟

افراد متقاضی به منظور تحصیل رایگان در کشور بلژیک می بایست پس از ورود به کشور بلژیک تحقیقات و پژوهش ها و یا اختراعات خود را به موسسات در بلژیک معرفی کنند و در صورت تایید اساتید  می توانند از تحصیل رایگان در بلژیک بهره مند شوند. متقاضیانی که در کشور های خارج از اتحادیه ی اروپا هستند هنگامی که افراد برای ادامه تحصیل در کشور بلژیک متقاضی می شوند و قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان بلژیک را دارند تنها برای ثبت نام می بایست مبلغی را پرداخت کنند  و باقی هزینه ی زندگی در این کشور می باشد. این موضوع اصلی ترین دلیل افراد برای انتخاب کشور بلژیک جهت ادامه تحصیل است. 

هزینه ی تحصیل در بلژیک

افرادی که عضو کشور بلژیک هستند برای ثبت نام نیازی به پرداخت هزینه تحصیل در بلژیک ندارند و فقط اتباع خارجی می بایست هزینه ی ثبت نام به دانشگاه پرداخت کنند. به غیر از هزینه ی ثبت نام جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور دانشجویان مبلغی بین 400 تا800 یورو در سال باید پرداخت کنند. اما هزینه ی لازم جهت ثبت نام در دانشگاه  با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو و دانشگاهی که انتخاب نموده است بین4000تا8000 یورو است. 
به جز هزینه ی تحصیل فرد جهت اقامت در کشور بلژیک بسته به نوع اپارتمان بین150 تا4000 یورو است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *