تحصیلات تکمیلی در پرتغال

تحصیلات تکمیلی در پرتغال

کشور پرتغال از جمله کشور های پر طرفداری می باشد که افراد تحصیلات تکمیلی در پرتغال را انتخاب می کنند. این کشور دارای هزینه های تحصیل در پرتغال بسیار کم نسبت به کشور های دیگر است که شاید دلیل پر طرفدار بودن ان همین هزینه ی کم تحصیل باشد. تحصیلات تکمیلی گذراندن دوره ها ی دانشگاهی همراه با مدرک دیپلم است. که در ادامه تحصیلات تکمیلی و شرایط ان را در کشور پرتغال برایتان توضیح خواهیم داد. 

چگونگی تحصیلات تکمیلی در کشور پرتغال

هر کدام از مقاطع دانشگاهی در این کشور شرایط خاص خود را دارد:

اولین مقطع لیسانس می باشد. در کشور پرتغال دوره های لیسانس به زبان انگلیسی یا پرتغالی تدریس می شوند. بنابراین فرد نیازمند مدرک زبان است. دانشجویان در این مقطع بین 180 تا240 واحد درسی را می گذرانند در این دوره فرد به طور کلی جهت هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در پرتغال مبلغی حدود 1500 یورو در سال صرف رفت و امد، خوراک، بیمه و… می کند. کار کردن در این مقطع نیز بستگی به سابقه و میزان تسلط فرد به زبان دارد. دانشجو می تواند در این مقطع به صورت پاره وقت کار کرده و هزینه ی تحصیل خود را تا میزانی به دست اورند.

مدرک لیسانس در پرتغال

پس از  اخذ مدرک لیسانس دانشجو برای مقطع فوق لیسانس دو سال را در کشور پرتغال تحصیل می کنند. زبان تحصیل در این مقطع به طور معمول پرتغالی می باشد. تعداد واحد هایی که باید گذرانده شود 90 تا 120 واحد می باشد. در صورتی که افراد قصد تحصیل به زبان پرتغالی را دارند می توانند با هزینه ی ارزان تر به صورت فشرده با مبلغی حدود400 یورو مدرک زبان را اخذ نمایند. در این دوره دانشجو با اشتغال در یک کار نیمه وقت می تواند 10 تا12 یورو به ازای هر ساعت دریافت کند.

مقطع دکترا در پرتغال

مقطع بعدی مقطع دکترا می باشد. این دوره 3 تا 5 سال به طول انجامیده و فرد می تواند با تحصیل عالی در این مقطع بورسیه کسب کند در غیر این صورت شهریه در این مقطع بین 10000 تا18000 یورو در طول سال است. در این مقطع دانشجو می تواند مدت زمان بیشتری را به کار مشغول بوده و هزینه های تحصیل در پرتغال را بدست اورد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *