تحصیل در فنلاند با دیپلم و لیسانس

تحصیل در فنلاند با دیپلم و لیسانس

مراکز آموزش عالی کشور فنلاند، به طور کلی به دو دسته پلی تکنیک (حرفه ای) و معمولی تقسیم می شوند. 

پلی تکنیک :

لازمه ورود به این مراکز گرفتن دیپلم حرفه ای کشور فنلاند و یا معادل آن است. این دانشگاه ها ، بیشتر از مسائل تئوری، در رابطه با تقویت مهارت و مسائل عملی، و توانائی حرفه ای فرد، فعالیت می کنند. به همین دلیل، بیشتر دانشجویان این مراکز را ، افراد شاغل با سنین بالا ، تشکیل می دهند. مدرک دانشگاه های فنلاند ، ابزار بسیار خوبی برای یافتن شغل مناسب، و ورود به بازار کار  حرفه ای است. به دلیل اعتبار مدرک این مراکز نزد وزارت علوم ایران ایرانی ها نیز میتوانند در این مراکز ادامه تحصیل در فنلاند را پیش بگیرند.

دانشگاه های معمولی:

این دانشگاه ها روند مشابهی به مراکز آموزش عالی سایر نقاط دنیا دارند و بیشتر تمرکز آنها، روی تدریس مسائل تئوری است.

افراد بعداز  به پایان رساندن تحصیلات ماقبل دانشگاه در فنلاند، واخذ مدرک مربوط به آن، ونیز بعد از شرکت در آزمون ورودی، می توانند تحصیلات خود را در مقطع لیسانس در مراکز این کشور از سر بگیرند ،آموزش در مقطع کارشناسی به زبان فنلاندی صورت می گیرد.و طول دوره ، سه تا چهار سال می باشد. بغیر از رشته های پزشکی و هنر بیشتر رشته ها در این مقطع تحصیل در فنلاند رایگان است.

ادامه تحصیل در فنلاند

در مرحله بعد دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک لیسانس از کشور فنلاند یا سایر کشورها، شده اند، می توانند جهت ادامه تحصیل، در مقطع کارشناسی ارشد، اقدام کنند، مشروط به اینکه معدلی بالای 13 و نمره 6.5 آیلتس ، را داشته باشند. طول  دوره کارشناسی ارشد در کشور فنلاند، دوسال تعریف شده است. تدریس در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد،تماما به زبان انگلیسی صورت می گیرد. نکته قابل توجه این است که دانشجویان در این دو دوره بورسیه تحصیلی دریافت نمیکنند و فقط میتوانند از طریق 20 ساعت کار در هفته هزینه های اقامت و تحصیل خود را تامین کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *