تحصیلات تکمیلی در سوئد

تحصیلات تکمیلی در سوئد

دوره های  تحصیلات تکمیلی در کشور های مختلف در سطح دانشگاه های سوئد تدریس میشود ،که کشور سوئد هم با داشتن مراکز معتبر دانشگاهی ، که بیشتر آنها مورد تایید وزارت علوم ایران هستند، اقدام به ارائه واحدهای درسی مختلف در سطح کارشناسی ارشد و دکتری کرده و سرانجام با ارائه مدارک معتبر ،فرد دانشجو را در سیر تکامل بخشی به دوره ی تحصیلی خود یاری میرساند.

کارشناسی ارشد در سوئد

 دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئد هستند باید بدانند که طول دوره تحصیلی در این مقطع برای برخی از رشته ها یک سال و برای برخی دیگر، دوسال در نظر گرفته شده است در دوره های یکساله دانشجو باید 60 واحد تحصیلی را گذرانده و در دوره های دو ساله ملزم به پاس کردن 120 واحد درسی مرتبط با رشته ی خود میباشد .که البته در هر دو مورد یکی از الزامات برای دانشجو، ارائه دادن پایان نامه است.

دوره دکتری در کشور سوئد به دو دوره ی دکترای عمومی و تخصصی تقشیم بندی میشود.

 دوره  دکتری عمومی به دوره ای اطلاق میشود که فرد بعد از گزراند آن، اصطلاحا موفق به اخذ دکترای رشته خود شده است . دکتری رشته پزشکی در سوئد و حقوق در این زمره هستند.

دوره دکتری در کشور سوئد

 در دوره دکتری تخصصی کشور سوئد ، دانشجو بعد از گذراندن تقریبا 240 واحد درسی، باید رساله خود را تحویل بدهد. با ارائه دادن این رساله دانشجو پوروسه ی تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رسانده و به یک فرد متخصص در زمینه رشته ی تحصیلی خود تبدیل شده و میتواند با ارائه دادن این مدرک به جایگاه های مهم شغلی در آینده دست پیدا کند.فرد دانشجو برای تکمیل این دوره باید 4 سال تحصیلی را پشت سر بگذارند.

اخذ مدرک دکتری این امتیاز را برای افراد به همراه می آورد که میتواند در تمام دانشگاه های دنیا مشغول به تحصیل شود. چرا که این مدرک در سطح دنیا دارای اعتبار زیادی میباشد.

با داشتن مدرک دکتری سوئد ، فرد میتواند در صورت مشغول شدن به کار در این کشور حقوقی تقریبا معادل 10 میلیون تومان ایران را برای هزینه زندگی در سوئد و هزینه ی تحصیل در سوئد دریافت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *