تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

کشور اسپانیا در چند سال گذشته به دلیل رکود اقتصادی به عنوان کشوری برای ادامه ی تحصیل انتخاب نمی شد اما اخیرا با توجه به تدریس عالی در دانشگاه های اسپانیا و ویزای تحصیلی اسپانیا و همچنین هزینه ی تحصیل در اسپانیا به ویژه در مقطع دکتری افراد زیادی را برای ادامه ی تحصیل به خود جذب می کند. این کشور همچنین دارای مزیت های زیادی برای تحصیل است که در ادامه به ان اشاره خواهد شد.

شما برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه ها در کشور اسپانیا نیازمند مدرک زبان انگلیسی نیستید همچنین لازم نیست زبان انگلیسی را به طور کاملی اموخته باشید و در حد مکالمه کافیست. همچنین شما می توانید در دانشگاه بارسلونا که یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است امکان تحصیل با کمترین هزینه و اخذ بورسیه ی تحصیلی را به راحتی برای دانشجویان فراهم می کند. 

تحصیلات تکمیلی در اسپانیا

تحصیلات تکمیلی به دوره های کارشناسی و ارشد گفته می شود طول مدت این دوره ها در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد 1 سال است که ممکن است تا دو سال نیز ادامه پیدا کند و طول مدت دکترا نیز 3 سال است. شما همچنین می توانید در کنار تحصیل خود دوره های زبان اسپانیایی را نیز بگذرانید لازم به ذکر است که تحصیل در کلاس های زبان کاملا رایگان بوده و هزینه هایشان از طرف دولت اسپانیا پراخت می شود. 

جهت  اخذ اقامت در کشور اسپانیا و تحصیل در این کشور نیازمند چندین مدرک هستید:

شما می بایست ترجمه ی مدرک،ریز نمرات،ساعات درسی واحد های گذرانده شده دوره ی کارشناسی ارشد و همچنین ساعات درسی و واحد های گذرانده شده به همراه ریز نمرات  در مقطع دکترا،گذر نامه،رزومه تحصیلی و کاری به زبان انگلیسی،مراجعه به مشاور و پر کردن فرم و امضا را از قبل مهیا سازید و به سفارت ارسال نمایید. 

هزینه ی زندگی در اسپانیا و تحصیل در اسپانیا و اجاره خانه نیز حدود 250 تا300 یورو در ماه است. شما می توانید از طریق مشغول شدن در یک کار به صورت پاره وقت600 یورو در ماه دریافت کنید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *