شهریه دانشگاه در هلند

شهریه دانشگاه در هلند

سالیانه افراد زیادی تصمیم به تحصیل در خارج از کشور می گیرند. این دسته از افراد کشور های گوناگونی را برای تحصیل انتخاب می کنند. تصمیم به تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم است. افرادی که این تصمیم را می گیرند باید تمام جوانب کشور مورد نظر را سنجیده و بعد وارد کشور شوند. علاوه بر هزینه هایی که شما می بایست برای تحصیل پرداخت کنید هزینه ی زندگی در هلند و مخارج روزانه را هم برای در نظر بگیرید.

کشور هلند یکی از کشور هایی است که خواهان زیادی جهت تحصیل دارد. در متن زیر مورد هزینه های تحصیل هلند توضیح خواهیم داد. 

هزینه تحصیل در هلند

تحصیل در کشور هلند علاوه بر شهریه دانشگاه ها نیازمند تهیه ی کتاب، وسایل کمک اموزشی و… می شود. لازم به ذکر است که این هزینه ها با توجه به رشته ی دانشگاهی شما متفاوت است اما به طور میانگین یک فرد با شرایط تحصیل در هلند بین 300 تا600 یورو در سال هزینه می کند. 

شهریه دانشگاه در مقاطع مختلف

تمامی افراد اعم از دانشجویان داخلی و یا بین المللی می بایست طبق شهریه ی قانونی در سال 1984 یورو در مقاطع دانشگاهی پرداخت کنند. شهریه ها از سمت خود دانشگاه های هلند تعیین شده و بسته به رشته و فرد متفاوت است. شهریه های دوره های مقدماتی که برای افراد خارجی برگزار می شود بین 6000 تا12000 یورو در سال است. 

همچنین شهریه در مقطع کارشناسی با توجه به ملیت فرد متفاوت است. یک فرد خارجی جهت تحصیل در هلند در این مقطع می بایست مبلغ 6000 تا10000 یورو در سال پرداخت کند. در صورتی که این شهریه برای افراد هلندی 1984 یورو است. 

شهریه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان داخلی 1984 و برا ی اتباع خارجی 7000 تا20000یور در سال است. جهت تحصیل در دوره هایMBA شهریه بین 40000تا50000 یورو است. 

همچنین علاوه بر هزینه های گفته شده هزینه های متفرقه نیز بین 50 تا2000 یورو در سال است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *