شهریه رشته های پزشکی درقبرس

شهریه رشته های پزشکی درقبرس

کشور قبرس از کشور های منطقه مدیترانه است . این کشو با ایجاد زیرساخت های عالی توانسته یکی از کشور های بین المللی برای مهاجرت تحصیلی به قبرس دانشجویان به حساب آید . تحصیل در رشته های پزشکی ودندانپزشکی دانشگا  ه های قبرس مورد استقبال افراد بسیاری در سراسر دنیا میباشد . تمامی رشته های پزشکی در دانشگاه ها ی قبرس اعم از داروسازی و دامپزشکی و … به زبان انگلیسی ارائه میگردد . از  دانشگاه های پزشکی معتبر قبرس که  دانشجویان ایرانی میتوانند با خیلی راحت و آسوده به فراگیری رشته های پزشکی بپردازند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشند  میتوان به  دانشگا ه شرق – دانشگا ه اروپایی قبرس -دانشگا ه مدیترانه شرقی و دانشگا ه نیکوزیا در کشور قبرس نام برد .

تحصیل در دانشگاه های پزشکی قبرس

دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه  های پزشکی کشور قبرس را دارند میتوانند از بورسیه تحصیلی که این کشور برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته استفاده نمایند . دانشجویان در دانشگاه های پزشکی قبرس باید سالانه مبلغ 5600یورو برای هزینه های رشته تحصیلی خود به دانشگا ه بپردازند در صورتی که اگر از بورسیه های تحصیلی که برای دانشجویان بین اللملی درنظر گرفته شده است استفاده نمایند  میتوانند از 50% تخفیف درپرداخت این هزینه برخوردار شوند و هزینه ی تحصیل در قبرس و دانشگاه  تا 2800یورو در سال کاهش پیدا میکند .

 شهریه ی رشته ی پزشکی در قبرس

دانشجویانی که در رشته های پزشکی دانشگاه ها ی قبرس تحصیل میکنند باید سالانه شهریه ای معادل  12600یورو به دانشگاه بپردازند . شهریه رشته های دندانپزشکی در کشور قبرس نیز 9400یورو خواهد بود . دانشجویان رشته داروسازی یرای تحصیل در این رشته در دانشگاه  های قبرس باید در حدود 8600یورو در سال شهریه پرداخت کتتد . شهریه تحصیل در رشته های دامپزشکی در کشور قبرس  نیز 8600یورو میباشد .

دانشجویان رشته های پزشکی در قبرس در صورت داشتن رزومه تحصیلی عالی و در صورت داشتن شرایط بورسیه از طرف دانشگا ه بورس میشوند . بورسیه های تحصیلی تا 4400یورو از هزینه های فرد را پوشش می دهند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *