شهریه دانشگاه در روسیه

شهریه دانشگاه در روسیه

روسیه کشوری بسیار عالی در زمینه ی تحصیلی است. معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل در روسیه و پیشرفت در کشور های خارجی را دارند یکی از کشور هایی که در لیست انتخابی انها وجود دارد کشور روسیه است. تمامی دانشجویانی که از کشور روسیه فارق التحصیل شده اند از سایر اساتید و کیفیت دانشگاه ها ی روسیه رضایت تمام داشته اند. عده ای تصور می کنند هزینه ی تحصیل در کشور روسیه باید خیلی بالا باشد در صورتی که این طور نیست. کشور روسیه با بورسیه های تحصیلی زیادی که به دانشجویان ارائه می دهد هزینه ی تحصیل در این کشور را بسیار ارزان تر از ان چیزی که شما فکر می کنید کرده است. 

شهریه دانشگاه های روسیه

بر خلاف سایر کشور ها که هزینه زندگی در روسیه نه چندان زیاد از دانشجویان دریافت می کند کشور روسیه با کمترین هزینه اجازه ی تحصیل به اتباع خارجی را می دهد. شهریه ی دانشگاهی با توجه به مقطع و دانشگاه متفاوت است. به طور میانگین شهریه در طول سال بین 1200 تا7800 دلار است که به پول ایران به طور حداقل 4 میلیون و 800 و حداکثر 31 میلیون است. 

شهریه دانشگاه در مقطع کارشناسی در روسیه

مقطع کارشناسی در کشور روسیه به مدت 4 سال طول می کشد. شهریه ای دانشجو می بایست در این مقطع پرداخت کند با توجه به رشته ی تحصیلی بین 1200 دلار تا 6600 دلار است. 

شهریه در مقطع کارشناسی ارشد

در کشور روسیه طول مدت کارشناسی ارشد 2 سال است. افراد پس از کسب مدرک کارشناسی خود می توانند وارد این مقطع شوند. هزینه ی شهریه در مقطع کارشناسی ارشد بین 1400 تا7800 دلار است. 

مقطع دکترا

در مقطع دکترا نیز فرد باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد. در مدت گذراندن دکترا فرد می بایست 3 سال دوره ی تخصصی نیز بگذراند. شهریه ی دکتری و ویزای تحصیلی روسیه تحصیلات تکمیلی نیز نامیده می شود حدود1240 تا4200 دلار در طول سال است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *