معرفی کشورترکیه

معرفی کشورترکیه

یکی ا زکشور های اورآسیا کشور ترکیه است که هم دارای فرهنگ غربی -اروپایی  و هم فرهنگ شرقی دارد.دانشگاه های ترکیه دارای اعتبار در سطح جهانی هستند و امکانات عالی را باهزینه پایین در اختیار دانشجو میگذارند . که این خود یکی از دلایل افراد برای ادامه تحصیل در ترکیه است .در دانشگاه های ترکیه اغلب آموزش به زبان ترکی استانبولی میباشد و برای کسانی که مدرک ترکی استانبولی ندارند دوره های رایگان زبان برگزار میشود.

دانشگاه های ترکیه

از انگیزه های  انتخاب دانشگاه های انگلیس زبان ترکیه توسط افراد میتوان به هزینه پایین تحصیل در ترکیه ، کیفیت خوب اموش و بورسیه های تحصیلی نام برد.این دانشگاه ها برای افرادی که فارغ التحصیل رشته هایی هستند که قبولی در مقاطع بالاتر در ان رشته در ایران سخت است  میتواند گزینه خوبی باشد. دو شهری که دانشگاه های انگلیسی زبان در ان قرار دارد انکارا و استانبول است . از جمله این دانشگاه ها میتوان به دانشگاه استانبول ، دانشگاه فنی خاور میانه ، دانشگاه بوگازیچی اشاره نمود 

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از سه راه آسان میسر میشود 1- خرید ملک در ترکیه 2- اجاره ملک در ترکیه 3- فارغ اتحصیلان دانشگاهی و نیروهای متخصص نیز میتوانند بدون صرف هزینه و از طریق استخدام  اقامت در ترکیه را کسب نمایند.  همچنین از طریق ازدواج و اقامت توریستی نیز میتوان برای اقامت در ترکیه اقدام نمود.

هزینه زندگی در ترکیه

میتوان گفت هزینه زندگی در ترکیه پایین میباشد به طوریکه برخی هزینه ها مانند هزینه تهیه مسکن  نسبت به ایران ارزانتر وپایین تر است  . برای مسکن میتوان متناسب با بودجه و توان خود و بسته به شرایط زندگی جایی را برای سکونت پیدا کرد .در مورد قیمت مواد غذایی میتوان گفت تقریبا قیمتی  برابر با ایران دارند . هزینه صرف غذا در رستوران های ترکیه با توجه به کیفیتی که  ارائه میشوند بسیار مناسب است .  هزینه ایاب و ذهاب نیز که معمولا با وسایل نقلیه عمومی و با پرداخت هزینه توسط  کارت های اعتباری  صورت میگیرد معمولا 1تا 2 لیر میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *