شهریه رشته های پزشکی در اتریش

شهریه رشته های پزشکی در اتریش

 یکی از مزیت های تحصیل در اتریش کشورهای خارجی به ویژه کشورهای مهاجر پذیر و قدرتمندتر علمی  استفاده از بورسیه های مختلف شرایط تحصیل در اتریش است که از مهم ترین آنها میتوان امکان تحصیل رایگان در این واحدها را نام برد.کشور اتریش به دلیل بالا بودن سطح کیفی زندگی،امنیت ، بالا بودن تراز علمی دانشگاه ها مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور قرار گرفته است .

دانشگاه های اتریش

علی رغم اینکه بیشتر دانشگاه های اتریش دارای نظام تحصیل رایگان در اتریش هستند اما برای برخی از دوره های تحصیلی آن مبلغی به عنوان شهریه در نظر گرفته شده است که به نسبت دولتی یا خصوصی بودن مرکز و نیز مقطع تحصیلی این مبلغ متفاوت است.

به طور کلی سیاست کشور اتریش فراهم کردن شرایط تحصیلی رایگان درتمامی مقاطع تحصیلی است ولی با این وجود در برخی از موسسات شهریه ی کمی دریافت میشود این مبلغ برای  دانشگاه های اتریش ارائه دهنده دوره های پزشکی در اتریش و دندان پزشکی هزینه ای بین 300 تا 760 یورو میباشد. 

دانشجویان اتریش

در یک تشریح جزیی تر میتوان گفت که دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و افراد دارای حقوق برابر با شهروندان اتریشی (شهروندان دارای اقامت دائم، شهروندانی با اقامت در اتریش حداقل پنج سال قبل از شروع تحصیلات، و غیره) بایستی شهریه 363.36 یورو در هر ترم را پرداخت  کنند. البته این مساله بستگی به نوع مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا دارد. دانشجویان کشورهای ثالث ملزم به پرداخت شهریه 726.72 در طول هر ترم و هزینه زندگی در اتریش هستند.

شهریه دانشگاه ها

نکات قابل ذکر در راستای این توضیحات این است که که چنانچه فرد موفق به کسب معدل بالا در دوره تحصیل شوند بنا بر ضوابطی میزان شهریه برای آنها تقلیل میابد. گفتنی ست که برخی از این مراکز آموزشی حتی همین شهریه اندک را هم دریافت نمیکنند. البته برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که خدمات و دروس خاصی را ارائه میدهند مبالغ بیشتری را دریافت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *