شهریه دانشگاه در سوئد

شهریه دانشگاه در سوئد

کشور سوئد یکی از کشور های شبه جزیره اسکاندینا وی و از کشور های قاره اروپا است . توجه به امر تحصیل و زیرساخت های سیستم آموزشی این کشور و معتبر بودن مدارک دانشگاه های سوئد و ازهمه مهمتر امنیتی که در این کشور وجود دارد این کشور را همواره به عنوان یکی از مقاصد مورد توجه دانشجویا ن ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی به سوئد دارند قرار داده  است . د رسال های اخیردر نظام آموزشی کشور سوئد  همانند کشور های هلند و دانمارک تغییرات بسزایی انجام شده است . 

نظام آموزشی سوئد

همچنین قوانین مربوط به هزینه تحصیل در سوئد در تمام مقاطع این کشور نیز دست خوش تغییرات مهمی بوده است. به طوری که در سال های قبل از تغییرات در قوانین نظام آموزشی سوئد دانشجویان در بهترین دانشگاه های این کشور به طور کاملا رایگان به تحصیل میپرداختند . امروزه امکان تحصیل رایگان در سوئد در دانشگاه های کشور سوئد جزء در شرلیطی که داانشجو بورسیه میشود وجود ندارد و دانشجو باید سالانه شهریه ای معادل 10 تا 12 هزار یورو را برای تحصیل در دانشگاه پرداخت نماید . 

سیسیتم آموزشی سوئد

اما با تمام تغییراتی که در شرایط تحصیل در سوئد و در قوانین مربوط به پرداخت شهریه های تحصیلی در این کشور به وجود آمده است . هنوز هم  این کشور یکی از اولین گزینه های انتخابی دانشجویان ایرانی برای تحصیل میباشد . چرا که نظام آموزشی سوئد به آموزش عملی توام با تئوری ، ایده پردازی و کشف استعداد دانشجویان در دانشگاه های این کشور اعتقاد دارد.به همین دلیل این کشور در زمینه های مهندسی کامپیوتر ، پزشکی و بسیاری رشته های دیگر از کشور های پیشرو در امر آموزش قرار گرفته است. 

 شهریه دانشگاه در سوئد 

 شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی  ارشد معادل 70تا 200 هزار کرون است که دانشجو باید بپردازد .همچنین دانشجویان این مقطع تحصیلی برای دوره های زبان نیز باید 46تا 50 هزار کرون را پرداخت نمایند . در مقطع دکترا تحصیل در دانشگاه های سوئد رایگان است و دانشجو مبلغ ناچیزی را بابت هزینه تحصیل پرداخت میکند . در این مقطع به دانشجویان حقوقی معادل 2000دلار در ماه پرداخت میگردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *