تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند از سن 7 سالگی شروع شده و تا 9 سال ادامه پیدا میکند.گذراندن این دوره تحصیل برای همه افراد مقیم این کشور، اجباریست . بعد از پایان دوره ابتدایی افراد پا به مرحله آموزش متوسطه میگذارند که در این دوره میتوانند رشته فنی ونظری را انتخاب کنند . افراد 3 تا 4 سال در این مقطع درس میخوانند. لازم به ذکر است که تحصیلات دبیرستان در این کشور تماما به زبان فنلاندی صورت میگیرد.

تحصیل رایگان در فنلاند

کشور فوق الذکر از جمله کشورهای اروپایی است که شرایط تحصیل در فنلاند را همه برای دانش آموزان و دانشجویان مقیم این کشور فراهم کرده است. این کشور یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارا می باشد و دارای دانشگاه های معتبری در سطح دنیا ست.

دوره تحصیلات عالی در این کشور به سه دوره مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تقسیم میشود که افراد برای ورود به مراکز آموزش عالی باید مدرک قبولی درآزمون سراسری و دیپلم متوسطه و مدرک زبان را داشته باشند .چرا که تحصیلات دانشگاهی علی الخصوص در دو مقطع ارشد و دکتری به زبان انگلیسی انجام میشود.

مقطع کارشناسی در در فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی در همه کشورها، و هزینه زندگی در فنلاند معمولا به زبان رسمی خود آن کشور صورت میگیرد. زبان تحصیل در مقطع لیسانس برای فنلاند هم زبان سوئدی و فنلاندی میباشد. اما با این وجود این کشور  ازمعدود کشورهای اروپایی که امکان پذیرش دانشجو در دانشگاه های پلی تکنیک (فنی) را به زبان انگلیسی هم فراهم کرده است. فاصله بین سالهای تحصیل در مقطع لیسانس تا فوق لیسانس نباید بیشتر از ۵ سال باشد

کار در فنلاند

داشتن اجازه کار دانشجویی در هفته، استفاده از بورسیه ها در دوره دکتری، استفاده از سطح بالای علمی دانشگاه ها، تنوع بسیار زیاد رشته های ارائه شده دانشگاهی در کشور فنلاند از جمله مزایای تحصیل در فنلاند میباشد.

دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور الزاما از دانشگاه های آنجا پذیرش گرفته و نیز ویزای تحصیلی دریافت کنند . که البته بعد از اتمام دوره تحصیلی میتوانند در صورت پیدا کردن شغل مناسب یا دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما ، میتوانند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کرده و در همان کشور مشغول به کار و زندگی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *