تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشور های اور آسیاست یعنی قسمتی در آن در اروپا و قسمتی دیگر از آن در قاره آسیا میباشد .این کشور دارای دو فرهنگ ، فرهنگ غربی – اروپایی  و هم فرهنگ شرقی دارد.اعتبار دانشگاه های ترکیه در سطح جهان بالا میباشد. مهاجران بسیاری برای زندگی و تحصیل ترکیه را انتخاب میکنند .در دانشگاه های ترکیه امکانات خوب و کم هزینه را در اختیار دانشجو میگذارند تا دانشجو بدون داشتن دغدغه ای به کسب علم و تحصیل در رشته خود بپردازد . زبان ترکی استانبولی ، زبان تدریس در اغلب دانشگاه های ترکیه میباشد و دوره های  زبان رایگان برای کسانی که به زبان ترکی استانبولی آشنایی ندارند برگزار میگردد.

هزینه تحصیل در ترکیه

به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل در ترکیه ، کیفیت خوب آموزش و شرایط تحصیل در ترکیه و بورسیه های تحصیل رایگان در ترکیه انتخاب بسیاری از دانشجویان دانشگاه های ترکیه میباشد .این دانشگاه ها برای افرادی که فارغ التحصیل رشته هایی هستند که قبولی در مقاطع بالاتر در آن رشته در ایران سخت است  میتواند گزینه خوبی باشد. آنکارا و استانبول دو شهرمهاجر پذیرترکیه هستند  که تحصیلات در دانشگاه های این  شهر ها به زبان انگلیسی میباشد .

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه پایین است  . نسبت به ایران برخی هزینه ها مانند هزینه تهیه مسکن  ارزانتر وکمتر میباشد. متناسب با بودجه و سبک زندگی هر فرد میتواند برای سکونت منطقه ای در کشور ترکیه را برای زندگی انتخاب نماید . معمولا 1تا 2 لیر برای هزینه ایاب و ذهاب با وسایل نقلیه عمومی از طریق پرداخت توسط کارت های اعتباری  پرداخت میگردد. هزینه پرداختی مواد غذایی در ترکیه تقزیبا با هزینه پرداختی در ایران برابر است.

اقامت در ترکیه

فارغ اتحصیلان دانشگاهی و نیروهای متخصص میتوانند برای مهاجرت به ترکیه از راه هایی از قبیل : خرید ملک در ترکیه ، اجاره ملک در ترکیه و و از طریق استخدام و …  اقدام نمایند .  همچنین از طریق ازدواج و اقامت توریستی نیز میتوان برای اقامت در ترکیه اقدام نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *