ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی پرتغال

افراد به دلایل مختلف سالیانه به کشور پرتغال مهاجرت می کنند. این مهاجرت ممکن است به دلایل فعالیت های کاری، زندگی در پرتغال، فعالیت های تجاری و… باشد. اما یکی از این دلایل تحصیل در کشور پرتغال است. افرادی که قصد ادامه تحصیل به مدت طولانی در کشور پرتغال را دارند باید ویزای تحصیلی کشور پرتغال را کسب نمایند. این ویزا به انها امکان تحصیل در مدت طولانی در پرتغال را فراهم می کند. اما چگونگی دریافت ویزای تحصیلی را در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد.

ویزای تحصیلی کشور پرتغال

افرادی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند جهت تحصیل در کشور پرتغال نیازی به اخذ ویزا ندارند. اما دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا من جمله دانش اموزان ایرانی جهت تحصیل در این کشور نیاز به ویزا دارند . هزینه ی اخذ ویزای تحصیلی پرتغال حدودا 170 یورو می باشد. این ویزا معمولا تا 2 یا 3 ماه اعتبار دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

1. ارائه ی یک گذر نامه. این گذر نامه باید معتبر باشد و حداقل تا 2 یا 3 ماه اعتبار داشته و یک صفحه ی خالی داشته            باشد.
2. عکس 3 در 4 که برای حداکثر یک سال اخیر باشد.
3. همچین فرد باید دارای یک فتو کپی از تاییدیه ی یک نامه و یا برنامه ی سفر باشد.
4. مهم ترین و اصلی ترین مدرک ارائه ی یک بلیط معتبر به همراه مدارک شخصی فرد می باشد.
5. جهت اثبات توانایی مالی فرد می بایست دارای مدرک بوده تا نشان دهد از نظر مالی توانایی پرداخت هزینه های لازمه        را دارد.
6. ارائه ی یک بیمه درمانی به منظور پوشش درمانی.
7. توانایی پرداخت هزینه ی application fee به مبلغ 170 یورو.

لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی دانشجو می بایست از دانشگاه مربوطه یک پذیرش یه معنی اجازه ی تحصیل در ان دانشگاه را اخذ نماید تا بتواند ویزای تحصیلی را به نسبت هزینه ی زندگی در پرتغال کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *