معرفی کشور روسیه

معرفی کشور روسیه

برای مهاجرت به روسیه یکی از راه های متداول  ، اخذ ویزای تحصیلی در روسیه است.تحصیل در روسیه به دلیل بالا بودن کیفیت آموزش در همه مقاطع آن متقاضیان زیادی دارد. و سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا به این کشور جهت تحصیل مهاجرت میکنند . یکی از بهترین شهرهای آن برای تحصیل  سن پطرز بوگ میباشد .هزینه های تحصیل در روسیه در مقایسه با خیلی از کشور های اروپایی از جمله انگلیس بسیار مقرون به صرفه تر و پایین تر میباشد .

زبان تدریس

زبان دانشگاه های روسیه به زبان انگلیسی میباشد . به همین خاطربیشتر برنامه های اموزشی به زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم میگردد .از دید سیستم اموزشی روسیه تحصیل به زبان انگلیسی راهیست در جهت بین المللی شدن دانشگاه های این کشور چون ارتباطات و کسب و کار  در دنیا بااین زبان صورت می گیرد.

هزینه های زندگی در روسیه

مخارج و هزینه زندگی در روسیه بسته یه محل سکونت و سبک زندگی افراد متفاوت میباشد . به طور مثال هزینه های زندگی در شهر سن پطرز بوگ  از هزینه های زندگی در مسکو پایین تر و ارزانتر میباشد . حتی میتوان گفت هزینه ها به جزء هزینه مسکن از کشورهای غربی نیز پایین تر است.

مخارج تحصیلی در روسیه

دولت روسیه جهت پرداخت هزینه های افراد ی که در مقطع دکترا تحصیل میکنند شرایط ویژه ای جهت پرداخت مخارج تحصیلی آن در نظر گرفته است .پذیرش دکترا در روسیه  به دوصورت با بورسیه تحصیلی و بدون بورسیه که دانشجو خود هزینه های تحصیل را پرداخت میکند انجام می گردد. به دلیل پرداخت مبلغ ماهیانه به دانشجویان بورس شده در مقطع دکترا رقابت تنگاتنگی میان دانشجویان ایرانی برای کسب بورسیه تحصیلی بر قرار است.برای اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به  پارامترهایی  از قبیل : داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر، داشتن مدرک تسلط بر زبان انگلیسی  ،داشتن مقالات و کتاب و … شانس فرد را در این راستا بالا میبرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *