ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

عزیمت به کشور سوئد از طرق مختلف از جمله گرفتن پناهندگی ، دریافت اقامت دائم سوئد، دریافت ویزای تحصیلی سوئد و اخذ ویزای کار امکان پذیر شده است . افراد مهاجر به این دیار باید در جریان باشند که متوسط هزینه های مربوط به زندگی در این کشور، نسبت به سایر کشورهای اروپایی تا حدودی بالاتر است. اما علی رغم بالا بودن این  هزینه ها در کشور سوئد، بالا بودن ترازو سطح علمی دانشگاه های سوئد باعث جلب توجه بسیاری از دانشجویان خارجی شده است. برای دانشجویان بین المللی قوانین صدور ویزا و دریافت اقامت دائم در این کشور بسته به اینکه شهروند کدام شهر محسوب شوند متغیر است.

ادامه تحصیل در سوئد

افراد خواهان ادامه تحصیل در سوئد میتوانند بعد از به پایان رساندن دوره تحصیلی متوسطه و همچنین پذیرفته شدن در یکی از مراکز دانشگاهی کشور متبوع خود، با داشتن سطحی از تسلط در زبان انگلیسی، افراد برای دریافت ویزای تحصیلی کشور سوئد بعد از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور،میتوانند از طریق ارائه دادن مدارک مورد نیاز در این رابطه، به کنسولگری کشور سوئد، اقدام کنند. البته شهروندان تحادیه اروپا معاف از اخذ ویزای تحصیلی سوئد هستند.
بعد از تایید درخواست فرد در سفارت، یک ویزای کوتاه مدت معمولا 6 ماهه برای وی صادر میشود که البته با توجه به طولانی شدن مراحل تحصیل رایگان در سوئد، مدت زمان این ویزا، قابل تمدید میباشد. 

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای صادر شده بابت تحصیل در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سوئد به مدت یکسال اعتبار دارد. که البته مدت زمان همین ویزا که اصطلاحا به آن ویزای بلند مدت گفته میشود نیز، قابل تمدید است.افراد با دریافت این ویزا اجازه رفتن به سایر شهر های اتحادیه اروپا را کسب میکنند.
 نکته جالب توجه این است که امکان تبدیل ویزای تحصیلی سوئد به ویزای کار برای فرد وجود ندارد. و اگر کسی درپی دریافت ویزای کار این کشور باشد بایستی به کشور مبدا برگشته و از همان جا درخواست صدور ویزای کار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *