تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

موقعیت

آب و هوای کشور نروژ در مناطق مختلف متفاوت است .مساحت کشور نروژ در حدود 385252 کیلومتر مربع میباشد و جمعیت آن 5109059 نفر میباشد . حکومت نروژ از نوع پادشاهی مشروطه میباشد . این کشور جزء اتحادیه اروپا نمیباشد . نروژ دارای  هر چهار فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را دارد . از ویژگی های کشور نروژ میتوان از آب و هوای آن نام برد که میتواند یا زیاد سرد یا گرم باشد به طوری که مناطق ساحلی زمستانی معتدل با برف کمی دارند اما مناطق مرکزی و داخلی نروژ دارای زمستانی سرد با برف زیاد است .نروژ از جمله کشور های است که شهروندانش در این کشور رضایت مندی کامل را از هزینه های زندگی دارند. این کشور دارای دو زبان به نام های ریکسمول (به معنای زبان سلطنتی ) و لاندسمول (به معنای زبان روستایی ) است که هردواز زبان های رسمی نروژ شناخته شده اند.

سیستم آموزشی نروژ

در بین کشور هایی اروپایی سیستم آموزشی کشور نروژ دارای سطح کیفی و اعتبار بالایی است . تحصیلات در این کشور عمدتا به زبان نروژی میباشد . اما در مقاطع ارشد و دکتری معمولا بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس میگردد و داشتن مدرک آیلتیس  یا تافل برای پذیرش دراین مقاطع از ضروریات است. 

تحصیل رایگان در نروژ

امکان تحصیل رایگان در کشور نروژ به عنوان  پنج کشوری که این امکان رادارد وجود دارد . در همه مقاطع کیفیت آموزشی تحصیلی در نروژ بالا میباشد . در اکثر رشته ها تحصیل به زبان انگلیسی است و به همین دلیل متقاضیان زیادی برای تحصیل در نروژ وجود دارد .

جاذبه های گردشگری

کشور نروژ  دارای منظره ها و جاذبه های گردشگری زیادی است  . هزینه های زندگی در کشور نروژ تقریبا ارزان میباشد و مردم در سطح مطلوبی از زندگی و رضایت  هستند . به همین دلیل افراد بسیاری خواهان مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری برای زذگی یا مهاجرت به نروژ  هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *