تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

نظام تحصیلی فرانسه

نظام تحصیلی در فرانسه یکی از باکیفیت ترین سیستم های تحصیلی در جهان است. هزاران  دانشجو به دلیل بالا بودن کیفیت  تحصیل وپایین بودن هزینه هابه کشور فرانسه  مهاجرت میکنند . هیچ آزمون یا کنکوری  برای ورود به دانشگاه های فرانسه به طور خاص وجود ندارد و در هر مقطعی میتوان  در فرانسه به  تحصیلات خود ادامه دهید . دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا تحصیل در فرانسه و مهاجرت به این کشور را انتخاب میکنند . دانشگاه های با کیفیت ومعتبر ی در فرانسه وجود دارد .هر دانشجو میتواند  15 الی 20 ساعت در هفته را  کار کند. 

تحصیل دکترا در فرانسه

دوره تحصیل دکترا در فرانسه حدودا بین 3 تا  4 سال  به طول می انجامد  . برای  گرفتن مدرک دکترا در فرانسه باید در روزنامه های این کشورمقالات بسیاری  ثبت کرد و پایان نامه معتبری را در آخر دوره تحصیلی ارائه داد. کیفیت بالای آموزش و پایین بودن هزینه های تحصیل در فرانسه ، دلیل این است که بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند فرانسه را  برای برنامه های دکترا انتخاب کنند .

پیشینه و جمعیت

بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی در  اتحادیه اروپا و سومین کشور بزرگ جهان فرانسه است . فرانسه جمعیتی در حدود ۶۷ میلیون نفر دارد. در نتیجه ی سیاست های تشویقی دولت های پیشین فرانسه  ، جمعیت فرانسه افزایش یافته است .

بسیار قدیمی  است که به طوریکه  ۱۳ جایزه نوبل برای فیزیولوژی ویا پزشکی به دانشمندان این کشور تعلق گرفته است .  کشفیات مهم پزشکی مانند سندرو دان، اولین پیوند کلیه، واکسن هپاتیت ب، ویروس ایدزوچندین مورد دیگر توسط دانشمندان فرانسوی انجام شده است . جهت اخذ مدرک پزشکی به 9 سال زملن نیاز است .که برای گرفتن تخصص یک یا دوسال به این مدت اضافه میگردد . تحصیل پزشکی در فرانسه بسیار متنوع است. در این کشور شاخه های تحصیلی داروسازی و پزشکی نیز آموزش داده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *