تحصیل در بلژیک

تحصیل در بلژیک

آزمون ورودی پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو در بلژیک از طریق آزمون ورودی برای برخی از رشته ها  مانند رشته های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین مهندسی انجام میپذیرد . در برخی از رشته ها در سوئد امکان تحصیل رایگان در بلژیک وجود ارد و فقط در تعداد معدودی از رشته ها برای ادامه تحصیل از دانشجو هزینه ای را دریافت میکنند. به دلیل برگزاری آزمون برای ورود به برخی از دانشگاه ها و رشته های خاص  بسیاری از افراد و متقاضیان مهاجرت تحصیلی بلژیک،  تحصیل رایگان در آلمان یا اتریش را برای تحصیل انتخاب می کنند.

هزینه زندگی در بلژیک

هزینه زندگی در بلژیک مانند هر کشوری میتواند فرد را در انتخاب کشوری مناسب جهت زندگی و مهاجرت تحصیلی کمک کند .  یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای اروپایی بلژیک است . میتوان گفت  نسبت به سایر کشور های اروپایی ، هزینه زندگی در بلژیک ارزان تر است .با توجه به هزینه های پایین زندگی کشور بلژیک برای زندگی و کار کشور مناسبی است .

یکی از سیصد دانشگاه برتر دنیا دانشگاه های بلژیک  است که دارای رتبه بالایی در سطح جهان هستند .  و هفت دانشگاه بلژیکاز برترین دانشگاه های این کشور میباشد . دانشگاه KU لوون از جمله 7 دانشگاه  برتر بلژیک است  که رتبه 79 در سطح جهان را دارد. اولین دانشگاه تاسیس شده که دارای تاریخچه و پیشینه قدیمی در کشور بلژیک دارد دانشگاه KU لوون است.  رشته های  بسیاری در این دانشگاه وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس میگردد.دانشگاه گنت نیز یکی دیگر از دانشگاه های کشور بلژیک است که دروس مربوط به رشته دامپزشکی است که  رتبه صدو بیست وهفتم  بین دانشگا های دنیارا دارد . دانشگاه کاتولیک لوون نیز یکی دیگر از دانشگاه های کشور بلژیک است که در آن تدریس به زبان فرانسه میباشد.  تعداد زیادی جایزه نوبل  و فیلدز و جایزه ماری کوری  توسط دانشمندان دانشگاه کاتولیک لوون کسب شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *