تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

هر کشوری را نمی توان برای  تحصیل مناسب دانست .اما کشور ایتالیا به لحاظ کیفیت بالای آموزشی و شرایط آب و هوایی مناسب و امکان اخذ اقامت برای اقوام درجه یک پس  از پذیرش شرایط ایده آلی را برای ادامه تحصیل در ایتالیا را فراهم می اورد.

 

با توجه به ظرفیت کم دانشگاه های دولتی ایتالیا کمی دشوارتر می باشد و برای پذیرش در رشته پزشکی در ایتالیا باید در آزمون ورودی در دانشگاه های ایتالیا (IMAT )  شرکت نمود که سالی یک بار و با پذیرش 77نفر می باشد و به دو زبان انگلیس و ایتالیایی بر گزار می شود.

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

در مورد تحصیل رایگان در ایتالیا باید گفت که کاملا رایگان نمی باشد اما هزینه آن در مقایسه با سایر کشورها واقعا پایین می باشد.و میتوان گفت در حدود 4000 یورو در سال می باشد .اما افراد پس از قبولی در آزمون ورودی می توانند از کمک هزینه های شهریه و خوابگاه نیز بهره مند شوند.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

یکی از رشته های عالی می باشد که برای ورود به دانشکده های داروسازی در ایتالیا باید در آزمون خاصی که هر دانشگاه تعیین می کند شرکت نمود و دوره تحصیل بین 5 الی 6 سال به طول می انجامد. دانشکده های داروسازی در ایتالیا ممکن است یک آزمون حضوری برای پذیرش  داتشجو بگیرند و علاوه بر ان یکی از آزمون های استاندارد  برای پذیرش دانشجو برای تحصیل داروسازی در ایتالیا آزمون PCATمی باشد که مهارت های علمی ،ریاضی و ارتباط  متقاضی برای تحصیل را نشان می دهد .در مورد بورسیه برای تحصیل داروسازی در ایتالیا باید گفت در مقاطع بالاتر مانند  دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد  که برنامه کارشناسی ارشد داروسازی  در دانشگاه  تورور گاتا رم به صورت سالیانه  وبه زبان انگلیسی  ارئه می گردد .

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت

برای تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت  متاقاضی باید جهت تحصیل و ویزای ایتالیا برای ارائه ضمانت مالی مربوط به سفارت ایتالیا به ازای هر سال تحصیل خود موجودی حساب معادل  5818 یورو در سال را به سفارت ارائه نماید . این موجودی می تواند در حساب دانشجو یا سرپرست وی باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *