تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا یکی از راههای مهاجرت به این کشور زیبا میباشد .نظام آموزشی این کشور دارای سطح بالایی در تمام مقاطع تحصیلی است از این رو متقاضیان بسیاری برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد. برای تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس داشتن 17سال تمام و مدرک دیپلم مورد نیاز است . این دوره حدود 4 سال طول میکشد . تدریس در دانشگاه های اسپانیا اکثرا به زبان اسپانیایی میباشد وبه همین دلیل دلیل نیازی به داشتن مدرک زبان برای تحصیل در این کشور نیست . دوره ی تحصیل ارشد نیز 2 سال میباشد و پس از طی این مدت میتوان برای پذیرش در مقطع دکتری شرکت نمود. دوره تحصیل در مقطع دکتری نیز معمولا بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد.

دانشگاه های اسپانیا

کشور اسپانیا دارای دانشگاه های با رنکینگ بالا در سطح دنیاست  . رشته های تحصیلی  در اسپانیا از  رشته های رایجیست که  در کل دنیا تدریس میشود .از رشته های مشهور در دانشگاه های این کشور رشته حقوق است .از دیگر رشته های معروف میتوان به رشته جرم شناسی بین الملل اشاره نمود.در کشور اسپانیا رشته هنر و علوم انسانی نیز از جایگاه ویژ های برخوردار هستند .به طوری که بازار کار فارغ التحصیلان رشته زبان انگلیسی ،زبان و تاریخ ، هنرهای  تجسمی و…از جایگاه مطلوبی برخوردار است. همچنین این رشته ها تاثیر بسزایی در زندگی و تحول خواسته های افراد میگذارد.

مقطع دکترا در اسپانیا

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا به زبان انگلیسی است ومتقاضیان ارشد برای گذراندن این دوره  نیاز به ارائه مقالات و مدرک زبان دارند.  بنابراین بهتر است این افراد قبل از اخذ  مدرک کارشناسی برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام نمایند. دوره تحصیل در این مقطع بین 3تا 5 سال میباشد .در  مقطع دکترا در اسپانیا امکان  تحصیل در در زمینه های حقوق ، بهداشت ، معماری و … وجود دارد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از ارزانترین و راحت ترین کشورها برای تحصیل در رشته پزشکی در میان کشورهای اروپایی میباشد.زبان تدریس رشته  پزشکی در دانشگاه های اسپانیا عمدتا اسپانیایی میباشد وبه زبان انگلیسی کمتر آموزش داده میشود.تحصیل پزشکی در اسپانیا طرفداران زیادی دارد و معمولا  پذیرش برای ویزای تحصیلی اسپانیا در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است اما در این صورت شهریه و هزینه تحصیل دانشجو بسیار بیشتر میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *