معرفی کشور نروژ

معرفی کشور نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی است. هرینه ی زندگی در نروژ نسباتا بالا نیست زبان نروژ یک زبان هند و اروپایی و از شاخه گروه زبان های اسکاندیناوی میباشد . در کشور نروژ دوزبان وجود دارد که وجود دو زبان در نروژ باعث پیچیدگی مسائل زبانی در این کشور شده است . یکی از این زبان ها زبان بوکمال (زبان کتابی ) که نزدیک به زبان دانمارکیست و زبان دیگر نینورسک (نروژی جدید ) است  که نزدیک به لهجه شمال سوئد یست . این دو زبان دارای نام های غیر رسمی نیز میباشند که به ترتیب ریکسمول (به معنای زبان سلطنتی ) و لاندسمول (به معنای زبان روستایی ) است . به هرحال هردو زبان از زبان های رسمی نروژ شناخته شده اند.

 آب و هوای  نروژ

آب و هوای  نروژ در مناطق مختلف متفاوت است .این کشور هر چهار فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را دارد .در مناطق مختلف نروژ آب و هوا میتواند یا زیاد سرد یا گرم باشد به طوری که مناطق ساحلی زمستانی معتدل با برف کمی دارند اما مناطق مرکزی و داخلی نروژ دارای زمستانی سرد با برف زیاد است .در غرب نروژ میزان بارندگی ها از شرق آن بیشتر است .

تحصیل رایگان در نروژ

کشور نروژ از پنج کشوری است که امکان تحصیل رایگان در نروژ وجود دارد .کیفیت آموزشی در همه مقاطع تحصیلی در نروژ بالا میباشد  و تحصیل در اکثر رشته ه به زبان انگلیسی است  وبه همین دلیل  متقاضیان زیادی برای تحصیل در نروژ وجود دارد.در این کشور فارغ التحصیلان در رشته های مختلف در  دانشگاه های نروژ مانند نفت و گاز مکانیک و .. از نظر بازار کار موقعیت خوبی خواهند داشت .

جاذبه های گردشگری نروژ

کشور نروژ با اینکه  آب و هوای سردی  دارد  اما  دارای منظره ها و جاذبه های گردشگری زیادی است و از لحاظ ارائه خدمات رفاهی سطح مطلوبی را دارد. از لحاظ آموزش و تحصیل در این کشور نیز باید گفت  در تمام مقاطع تحصیلی آموزش به زبان انگلیسی میباشد و کلیه مقاطع تحصیلی رایگان است . از این حییث بسیاری از افراد خواهان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای زذگی یا مهاجرت تحصیلی به نروژ  هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *