معرفی کشور سوئد

معرفی کشور سوئد

یکی از ده کشور برتر دنیا از لحاظ امنیت و شرایط اجتمائی کشور سوئد است  که در جزیره اسکاندیناوی  و در شمال اروپا واقع شده است .  پایتخت این کشور شهر استکهلم است . سوئد سومین کشور بزرگ ارو پا و با جمعیتی بالغ بر 9/2 میلیون نفر  در قاره اروپا قرار دارد .  واحد پول این کشور کرون میباشد و البته در معاملات خود از یورو هم استفاده میکنند . زبان این کشور سوئدی  است اما بیشتر مردم آن بازبان انگلیسی آشنایی دارند. کشور سوئد برای زندگی یکی از بهترین کشورهاست چرا که قانون های حمایتی از مهاجرین معمولا به نفع مهاجرین است . کیفیت آموزشی در سطح بالا  و نرخ بیکاری در این کشور پایین میباشد  . حدودا 100 هزار ایرانی در سوئد مشغول کار تحصیل و زندگی هستند.

 

سالانه افرادی زیادی به قصد تحصیل ،کار و زندگی برای مهاجرت به کشور سوئد میروند . براس مهاجرت به سوئد باید ویزای شنگن داشته باشید . بیشترین جمعیت مهاجران به این کشور را فنلاندی ها دارند و ایران نیز در رتبه پنجم قرار دارد.

تحصیل در سوئد

در رابطه با تحصیل در سوئد میتوان گفت سیستم آموزشی سوئد در جهت تشویق افراد به ایده پردازی و کار های خلاقانه برنامه ریزی شده است . این کشور یکی از پر طرفدارترین کشورها برای ادامه تحصیل مهاجران محسوب میگردد . در دانشگاه های سوئد آموزش به صورت عملی و تئوری میباشد و این باعث میشود دانشجو در محیطی پر از خلاقیت تحصیل کند . ادامه تحصیل در دانشگا ه های سوئد به  دو زبان سوئدی و انگلیسی میباشد

به مانند هر جای دیگری  اطلاع از هزینه زندگی  در سوئد و هزینه اقامت از مواردی است که فرد متقاضی مهاجرت  بهتر است در باره آن ها اطلاعاتی داشته باشد . هزینه های زندگی  شامل خوردو خوراک ، مسکن  ، پوشاک  حمل و نقل  تلفن و… میباشد که بسته به سبک زندگی افراد متغیر میباشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *