معرفی کشور بلژیک

معرفی کشور بلژیک

تحصیل در بلژیک عمدتا برای دانشجویان رایگان است و فقط در تعداد معدودی از رشته ها برای ادامه تحصیل از دانشجو هزینه ای را دریافت میکنند. یک آزمون ورودی برای پذیرش دانشجو در بلژیک در برخی از رشته های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین مهندسی  برگزار میشود که به همین دلیل بسیاری از متقاضیاتن تحصیل رایگان المان یا اتریش را برای تحصیل انتخاب می کنند.

هزینه زندگی در بلژیک

مسلما داشتن اطلاعاتی در باره هزینه زندگی در هر کشور میتواند به ما در جهت مهاجرت وزندگی در ان کشور کمک کند. بلژیک به عنوان یک کشور اروپایی یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهاست . هزینه زندگی در بلژیک نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین تر است .از این حیث کشور بلژیک برای زندگی و کار کشور مناسبی میباشد.

دانشگاه های بلژیک

دانشگاه های بلژیک رنکینگ بالایی در سطح جهان دارند و هفت دانشگاه بلژیک جزء سیصد دانشگاه برتر دنیا هستند .از جمله دانشگاه های بلژیک میتوان به دانشگاه KU لوون که رتبه 79 در سطح جهان را دارد اشاره نمود . این دانشگاه دارای پیشینه قدیمی وبه  عنوان اولین دانشگاه تاسیس شده در بلژیک میباشد .بسیاری از رشته های دانشگاه لوون  به زبان انگلیسی تدریس میگردد. دانشگاه دیگر دانشگاه گنت است .این این دانشگاه  درعلوم مربوط به رشته دامپزشکی زتبه صدو بیست وهفت ودر رشته علوم زیستی رتبه 90 را دارد. دانشگاه کاتولیک لوون نیز یکی دیگر از دانشگاه های کشور بلژیک است که در آن تدریس به زبان فرانسه میباشد. دانشگاه  بروکسل نیز از دیگر دانشگاه های  این کشور است  که بیشترین افتخارات را در دریافت جایزه نوبل  و فیلدز و جایزه ماری کوری کسب نموده است.

بلژیک به انگلیسی به صورت belgium نوشته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *