معرفی کشور استرالیا

معرفی کشور استرالیا

کشور استرالیا یکی از بزرگترین کشورهای قاره اقیانوسیه محسوب می شود. ملبورن و آدلاید از بزرگترین شهرهای کشور استرالیا به حساب می آیند. کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه و در دو طرف اقیانوس آرام واقع شده است. استرالیا به دلیل اقتصاد بالا از فقر کمتری برخوردار می‌باشد و شرایط تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه

قاره اقیانوسیه که نام دیگر قاره استرالیا می‌باشد، در بین ۷ قاره جهان کوچک‌ترین قاره محسوب می‌شود. این قاره یک سرزمین تقریباً هموار می‌باشد. قاره استرالیا ازیک‌طرف به اقیانوس هند و از سمت جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی و از سمت شرق به اقیانوس آرام راه دارد. جالب است بدانید که قاره استرالیا ازنظر زمین‌شناسی قدیمی‌ترین خشکی جهان به‌حساب می‌آید. استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار دارد و بزرگ‌ترین شهر استرالیا ملبورن می‌باشد. و هزینه زندگی در استرالیا به نسبت جمعیت استرالیا در سرشماری سال ۲۰۰۸ نزدیک به ۲۱ میلیون نفر بوده است. به‌صورت کلی کشورهای قاره استرالیا شامل استرالیا، تاسمانی، گینه‌نو، نیوزیلند، اندونزی، تیمور شرقی و شبه‌جزیره مالایا می‌باشد که دراین‌بین نیوزیلند یکی از همسایگان استرالیا محسوب می‌شود. در ادامه اطلاعات جامع‌تری به شما ارائه خواهد شد.

 

اطلاعات مهم در رابطه با کشور استرالیا

بیشترین وسعت قاره اقیانوسیه را استرالیا تشکیل داده است. استرالیا یک کشور جزیره‌ای و چندتکه می‌باشد. زبان مردم استرالیا انگلیسی است. البته نام زبان استرالیایی‌ها زبان انگلیسی استرالیایی است. مردم به زبان‌هایی همچون ایتالیایی، عربی و یونانی نیز در استرالیا صحبت می‌کنند. ولی نزدیک به ۸۰ درصد آن‌ها به زبان انگلیسی سخن می‌گویند. در رابطه با اقتصاد کشور استرالیا باید گفت که بعنوان دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب میشود. به دلیل دارا بالا بودن تولید ناخالص داخلی میزان فقر در آن بسیار اندک می‌باشد. کشور استرالیا با نرخ رشد ۳.۶ درصد جزو کشورهای ثروتمند دنیا محسوب می‌گردد.

صنایع کشور استرالیا

صنایع مهم کشور استرالیا  عبارت‌اند از معادن، ارتباطات مخابراتی، بانکداری و تولید. شهر ملبورن بزرگ‌ترین شهر این کشور می‌باشد که در مرکز آن نیز قرار دارد. علاوه بر این شهر آدلاید نیز جزو شهرهای پرجمعیت این کشور می‌باشد. استرالیا کشور توریستی محسوب می‌گردد. افراد زیادی برای دیدن جاذبه‌های گردشگری به این کشور سفر می‌کنند. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این قاره و کشور استرالیا نقشه استرالیا را تهیه کنید. در آخر خوب است بدانید که نقشه‌های سیاسی و نقشه‌های طبیعی هر قاره یا هر کشور را می‌توانید از مؤسسات کارتوگرافی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *