معرفی کشورآمریکا

معرفی کشورآمریکا

سیستم آموزشی آمریکا یکی از به روز ترین و باکیفیت ترین در تمام زمینه های آموزشی میباشد . به طوری که مدارک تحصیلی آن در تمام مقاطع در کل دنیا شناخته شده است . دانشگاه های امریکا بهترین تجهیزات و منابع  و فرصت ها رابرای دانشجویان خود فراهم میسازند به طوری که فرد پس از اتمام تحصیلات در رشته دانشگاهی خود یک فرد متخصص بار بیاید . میان دانشجو و استاد نیز رابطه نزدیکی  وجود دارد و بعضا در مقاطع ارشد و دکتری  ، به دانشجو به عنوان دستیار پزوهشی استاد کمک مالی نیز از طرف استاد داده میشود . با تمام این توضیحات میتوان دریافت که چرا افراد زیادی تحصیل در آمریکا را در اولویت های تحصیلی خود قرار می دهند.

دانشگاه های آمریکا

یکی از کشورهایی که قویترین دانشگاه هارا در خود جای داده است ایالات متحده امریکا میباشد . به دلیل بالا بودن سطح کیفی آموزش در آمریکا افراد زیادی خواهان مهاجرت تحصیلی به آمریکا میباشند. دانشگاه های امریکا به دو گروه ایالتی با هزینه های ارزان قیمت و دیگری خصوصی  تقسیم بندی میشوند . در دانشگاه های ایالتی معمولا برای  دانشجویان خارجی محدودیت پذیرش دانشجو در آمریکا وجود دارد.

مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا با توجه به سر کار آمدن دولت جدید قوانین مهاجرتی تغییر نموده است .ترامپ رئیس جمهور دولت جدید امریکا در طرحی برخی از معیارها  برای اخذ امتیاز واجازه مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است . از قبیل:
سن –  تحصیلات – مهارت در زبان انگلیسی – پیشنهاد شغل – یسرمایه‌گذاری – امتیازات ویژه .  در این طرح جدید روادید مربوط به لاتاری متوقف شده است .

ایالت های آمریکا

از ایالت های آمریکا  میتوان به  نیویورک  به عنوان پرجمعیت ترین شهردر آمریکا نام برد . این شهر تاثیر زیادی بر صنعت مد ،هنر ، تجارت ، آموزش و … در کل دنیا دارد. پایتخت ایالات متحده آمریکا  شهر( واشنگتون دی سی- ناحیه کلمبیا ) است. .بسیاری از سفارتخانه ها ، اتحادیه های کارگری ،  سازمان های بین المللی و… در این شهر قرار دارد . .یکی دیگر ازایالات های امریکا (ایلیونیز – شهر شیکاگو )است که سومین شهر پرجمعیت آمریکاست و شهرت ان بیشتر به دانشگاه های مشهور و فرهنگ مردمی و ورزشی این شهر میباشد .(سان فرانسیسکو – کالیفرنیا )   و  ( پورتلند –  مین ) و  (هونولو- هاوایی) و (اورلاندو –فلوریدا )  و (بوستون – ماسا چوست ) و (فورت ورث – تگزاس  )از دیگر ایالات آمریکا میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *