شهر های معروف سوئد

شهر های معروف سوئد

یکی  از کشور های اروپایی کشور سوئد است . کشور سوئد با مساحتی بالغ بر44964کیلومتر مربع سومین کشوربزرگ  قاره اروپا از لحظ وسعت است .از 9/2 میلیون نفری که در سوئد زندگی میکنند حدود 7/9 میلیون نفر آنها سوئدی هستند . بیشترین تراکم جمعیت این کشور در جنوب سوئد قرار دارد. واحد پول این کشور کرون است اما در بعضی از معاملات تجاری خود از یورو نیز استفاده میکنند .علاوه برز بان رسمی این کشور که زبان سوئدی میباشد تقریبا بیش از 80% مردم با زبان انگلیسی نیز آشنایی دارند.

 شهر های سوئد

کشور سوئد دارای چندین شهر شناخته شده در دنیا است که میتوان از میان  آن ها به شهر های استکهلم – گوتنبرگ – مالمو – لولئو – کارلستاد – ایستد – اوپسالا – لینشوپینک  – کالمار و مارسترند … اشاره نمود.

جاذبه های کشور سوئد

یکی از شهرهای قدیمی و پر جاذبه کشور سوئد که تاریخچه آن به سال 1200 میلادی بر میگردد شهر مارسترند است . معروفیت این شهر به دلیل وجود قلعه ای قدیمی در این شهر و به خاطر قایقرانی است که در آب های این شهر انجام میگیرد .
شهرمعروف دیگر کشور سوئد شهر مالمو است . شهرت این شهر بیشتر به دلیل چشم انداز بودن ساختمان های معاصر و مدرن در آن است .شهر ایستد نیز از دیگر شهر های کشور سوئد است که دارای سواحل ماسه ای زیبایی است . بیشتر ساختمان های ساخته شده در این شهر رنگ نیمه  چوبی بسیار زیبایی دارند.  مجمع الجزایر استکهلم که شهر استکهلم  به عنوان پایتخت سوئد است میتواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که به جزیره گردی علاقه دارند . در این مجمع الجزایر بیش از 30000 جزیره وجود دارد .  آپسلا نیر از دیگر شهرهای کشور سوئد است که قدمت آن منسوب به  قرن دوازده میلادی میباشد . این شهر مرکز مذهبی در کشور سوئد است. تحصیلات در شهر آپسالای سوئد از جایگاه ویژ ه ا.ی برخوردار است 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *